X Ayaklı Masa

X Ayaklı Masa

 

Mutfağınızda, salonunuzun bir köşesinde, ofislerinizde zarif, sade ve aynı zamanda pratik bir yemek masası kullanmak istiyorsanız; x ayaklı masalar size göre demektir. Özellikle belirli bir alana sahipseniz bu masalar oldukça kullanışlı ve ideal olacaktır. Çapraz ayaklı masa olarak da bilinen x ayaklı masa sizlere alan kazandırırken aynı zamanda dayanıklı yapısı sayesinde uzun süre kullanım olanağı da sunar.

 

 X Ayaklı Masa Özellikleri Nelerdir?

 

 Çapraz ayaklı masa geleneksel dört ayaklı olandan daha sağlamdır. Çapraz ayaklı bir yemek masasının her iki yanında birer X bulunur. Her X, iki üçgen oluşturur ve bunları ortadan ya da kenarlardan aşağıya bağlayan bir destek kirişi yer alır. Bu tarz masa ayağı, masanın sertliğini artıran ve sallanmasını önleyen çapraz bir bağlantı görevi görür. Pek çok şekil ve boyutta olsalar da ev ofisinizde, tercih edebileceğiniz en ideal seçeneklerden biridir. Diğer yandan x ayaklı masa sağlam yapısı sayesinde açık havada yemek yemek için de idealdir.

 

 Çapraz ayak tabanı, bir masanın sağlamlığına katkıda bulunan tek özellik değildir. Malzemeler, masanızın uzun ömürlülüğünde önemli bir rol oynar. Ağır ölçülü toz boyalı metal çerçeveler daha dayanıklı olma eğilimindedir ve daha yüksek ağırlıkları destekleyerek parçayı genel olarak daha sağlam hale getirir. Parça zıvana ve zıvana gibi yüksek kaliteli doğramalara sahip olduğu sürece masif ahşap da iyi bir seçenek olacaktır.

 

 Modern ve Çağdaş Tasarımlar

 

 Günümüzde pek çok kişi dekorasyon söz konusu olduğunda tercihini daha modern ve çağdaş mobilya tasarımlarından yana kullanıyor. Yeni nesil mobilyalarda ise oldukça sade ve kullanışlı bir tasarım tutumu sergiliyor. Bunun sebebi insanların gerek evlerinde, gerek ofislerinde hatta sahibi oldukları kafe türü mekanlarda dahi daha kullanışlı fakat pratik mobilyalar tercih etmesidir.

 

 X ayaklı masa yeni nesil mobilya türlerinden biridir. Daha az yer kaplar ve çok daha işlevseldir. Sade ve zarif bir tasarım kullanılmıştır ve her tür alana uyum sağlar. Yeni nesil mobilya tasarımlarında olduğu gibi x ayaklı masalar pratik bir kullanıma sahiptir. Bir yerden başka bir yere kolayca taşınabilir ve kir tutmayan özelliği sayesinde temizlemesi de oldukça basittir.