Plaj Şemsiyesi

Plaj Şemsiyesi

 

Yaz aylarında vaktinizin çoğunu denizde ve ya plajda geçiriyorsanız, arabanızda bulunduracağınız plaj eşyalarıyla hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz. Yazlık aksesuarların en başında plaj şemsiyesi gelir. Farklı boyutlarda ve ya modellerde plaj şemsiyeleriyle güneşten korunabilir, istediğiniz plaja yol alabilirsiniz.

 

 Plaj Şemsiyesi Çeşitleri

 

 Günümüzde plaj şemsiyesi renk, boyut ve de desen gibi özelliklerin yanında bidonlu ve ya bidonsuz olarak farklılık göstermektedir. Bidonlu plaj şemsiyesi istediğiniz alana kolay şekilde sabitlemeyi sağlar. Bu plaj şemsiyeleri son derece sağlamdır. Geniş yüzeyi olan bidonlu şemsiyelerle kum üzerinde ve balkon, bahçe, teraslarda rahat etmekte mümkündür. Bidonlu plaj şemsiyeleri kolay bir şekilde kurabilir, açılıp kapanabilme özellikleri sayesinde de ihtiyaç duymadığınız zamanlarda da kaldırılabilir.

 

 Plaj Şemsiyesi Özellikleri

 

 Plaj şemsiyelerinde temel özellikler öne çıkmaktadır. Ortalama olarak 2 metre uzunluğundaki farklı boyutlarda tercih edilebilen şemsiyeler tepeden kurmalı olacak şekilde üretilir. Ayrıca sistem ile kolay açılıp ihtiyaç duyulmadığında ise kapatılarak ortadan kaldırılabilirler. İçerisine kum ve ya su doldurulabilen bidon, şemsiyenin rüzgârlı olan havalarda sabit durmasını da sağlamaktadır. Plaj şemsiyeleri yalnızca deniz ve ya havuz kenarında değil farklı alanlarda da kullanılabilir. Geniş balkonu, çatısı ya da bahçesi olan kişiler için güneşten korunmak amacıyla da kullanılabilen ürünlerdir. Plaj şemsiyesi seçerken genelde kalın kumaşlı ve de açık renk şemsiye seçmeye özen gösterilmelidir. Çünkü koyu kumaşların güneş ışınlarını çekmesi nedeni ile şemsiyenin altı sıcak ve de bunaltıcı olur. Açık renk şemsiyelerse güneş ışınlarını yansıtacağından etkili kullanım sergiler.

 

 Bidonsuz Plaj Şemsiyeleri Kullanımı

 

 Bidonsuz olan plaj şemsiyeleri çoğunlukla daha hafif yapıda olmaları nedeni ile arabada kolaylıkla taşınır. Bidonsuz plaj şemsiyesi rahatlıkla kuma yerleştirilir. Seyyar şemsiyeler ile her an ve de her yerde güneş ışınlarından korunmak mümkün olur. Kalın pamuklu kumaşı olması sayesinde etkin koruma sağlamakta olan bidonsuz şemsiyeler düz ya da desenli tercih edilebilir. Bidonsuz olan şemsiyeler farklı bidonlarla uyum sağlarlar. Plaj şemsiyeleri genel olarak mekanlara ve ya kullanım alanına göre de hem bidonlu plaj şemsiyeleri hem de bidonsuz plaj şemsiyeleri şeklinde tercih edilebilen modellere sahip ürünlerdir.