Katlanır Masa Ahşap

Portatif ürünler özellikle evlerimizin vazgeçilmez eşyaları haline gelmiştir. En önemli sebeplerin başında portatif ürünlerin katlanabilir olması ve oldukça küçük hacimde yer tutması gelmektedir. Masalar, sandalyeler, tabureler aklımıza gelebilecek tüm mobilyalar portatif ve ergonomik olarak üretimi yapılmakta ve oldukça talep görmektedir.

 

 Mekanlarımızın Vazgeçilmezi Masalar

 

 Günlük hayatımızın vazgeçilmezi masalar sürekli kullandığımız mobilyalar arasında yer almaktadır. Çalışma masaları, yemek masaları, hobi odalarında kullanılan çok amaçlı masalar bu mobilyaların bazılarıdır. Katlanır masa ahşap gerek kullanımı pratik gerekse dizayn ve estetik açıdan oldukça şık

 çok talep alan ürünler arasında yer almaktadır. Ahşap olması masanın uzun ömürlü ve insan sağlığını koruyan malzemelerden imal edilmektedir. Katlanır masa ahşap ev veya ofis mekanlarından rahatlıkla çok yönlü olarak kullanılmaktadır.

 

 Konfor ve Estetik

 

 Dar planlı ofis veya yaşam alanlarında katlanır masa ahşap hareket kabiliyetini artırır. Dar mekanları geniş göstermekle kalmaz ergonomik ve pratik yapısıyla gerçekten yer kaplamaz. Çok yönlü fonksiyon içeriğinde barındırması birçok amaçla kullanılmasını sağlar. Örnek vermek gerekirse; tek veya çift kanatlı olması masa kanatlarının açılması sayesinde yemek masasına dönüşebilir, İstenirse tek kanat ile yarım kanat ile tek kişilik çalışma masası haline dönüştürülmesi açısında oldukça yararlıdır.

 

 Ahşap Masa Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

 

 Öncelikle hangi mekanda kullanılması gerektiğine karar verilmelidir. Çünkü iç mekan dış mekan ayırımı seçim yapılacak masanın malzemelerinin odak noktasını belirler. Eğer dış mekan için kullanılacaksa İklim koşullarına ve ıslak zemine uygun malzemelerden üretilen dayanıklı ürünler seçilmelidir. İç mekan seçimi biraz daha bu konuda esnek olup daha çok kullanılacak oda veya ofis mobilyalarına, duvar boyasına yani genel olarak iç tasarıma göre karar verilebilir. Ahşap malzeme ham maddesi ağaç olduğu için bu iki nokta seçimi oldukça önemlidir.

 

 Ahşap Masa Bakımı

 

 Ahşap masalar için bakım kullanılan mekana göre değişiklik göstermektedir. Dış mekan için kullanılan ahşap maddesi genellikle iklim koşullarına göre özel koruyucu madde ile kaplanmaktadır. Dolayısıyla kullanım sıklığı ya da maruz kaldığı koşullara göre 1 veya 2 yılda bir vernik ile koruyuculuğu artırılır. İç mekan ahşap malzemelerinde deterjan hariç hafif nemli bez ile temizliği kolaylıkla sağlanmaktadır.