C sehpa yan sehpa

C Sehpa

 

Piyasada çok çeşitli sehpa türleri bulunmaktadır. Kişiler evde kullanım alanlarına göre konforu da göz ardı etmeden bu sehpa türlerine karar verir. Bir sehpayı kullanışlı yapan bazı özellikler bulunur.

 

 Yer kaplamaması, kişiyi yormaması ve işlevsel niteliklere sahip olması bu özelliklerden sadece bir kaçıdır. Elbette ki görsel zenginliği, uyumu ve kişinin zevki de tercih sebeplerini oluşturur. Bu amaçla yazıda sizler için en kullanışlı sehpa çeşidini anlattık.

 

 C Sehpa Nedir?

 

 Evin en önemli alanlarında birini salon ya da oturma odaları oluşturur. Kişiler misafirlerini ağırlamak, günlük işlerden dolayı yorgunluğunu atmak, yemek yemek gibi amaçlar için çok çeşitli olarak salon ve oturma odalarını kullanır.

 

 Bu alanların en önemli parçalarını tv ünitesi, televizyon, yemek masası, sandalyeler, koltuk takımı oluşturur. Bir de bu parçalarla uyumlu en küçük bölümü ise orta sehpa oluşturmaktadır.

 

 Kişinin kullanımına göre tasarlanabilen, oturma odalarında kullanılan, işlevsel şekilde yerden tasarruf etmeyi sağlayan, servis amaçlı da kullanılan sehpa türüne ise c sehpa denir.

 

 C Sehpa Kullanımının Avantajları Nelerdir?

 

 İşte bu sehpa türünü kişiler için önemli hale getiren yer kaplamaması, işlevsel olması, her amaçla kullanılması, hafif olması gibi pek çok avantaj oluşturur.

 

 Sehpa ismini ise şeklinden almaktadır. Gerçekten de tam bir C şeklinde bulunur. Bu şekil avantajı sehpanın koltuklar arasında bulunarak hem kişiye hem de alana kolaylık sağlar.

 

 İstenilen şekilde oturulan koltuğun kenarına yanaştırılır. Bu da şeklinin verdiği kullanım kolaylığıdır. Orta sehpaların işgal ettiği alanı bu sehpa işgal etmez. Koltukların arasında rahatlıkla barındırabilir görsel alanı da bu şekilde tamamlayabilirsiniz.

 

 C Sehpa Çeşitleri Hakkında Bilgiler

 

 Bu sehpa çeşidinin her türünde bulunan ortak özellik C şeklinde bulunması ve bundan dolayı da sağladığı kullanım avantajlarıdır.

 

 Sehpa çeşitlerini oluşturan farklı özellikleri ise sehpanın ahşap ya da cam oluşu ve çeşitli malzemelerden üretilmesidir.

 

 Kişiler bu özelliklere göre seçim yaparlar. Malzemenin hafif oluşu, taşıma kolaylığı sağlaması da önemlidir.

 

 Değişik renk ve tonlarda bulunan bu sehpalar çeşitleriyle beraber www.eportatif.com sitesinde bulunmaktadır. Sitede bu sehpa çeşitleri şu şartlarda %30 ve %35 indirimli olarak satışa sunulmaktadır. Örneğin ahşap kökenli C şeklinde portatif kullanım ve kolaylığa sahip bir sehpa sitede 69 TL den sizlere sunulmaktadır.