C Sehpa

Şıklığa ve konfora önem veren kişilerin en çok tercih ettiği sehpa modellerinden biri C sehpadır. Pek çok şekilde kullanılabilen C sehpa modelleri özellikle oturma odası ve salon takımlarında mutlaka bulunması gereken parçalardan biridir. Bireysel kullanımlar için olduğu kadar misafirler için de ideal bir kullanıma sahiptir.

C sehpalar pek çok türde, desende ve şekilde bulunabilir. Pc sehpası veya televizyon üniteleri için de kullanılabilme özelliği sayesinde yalnızca bir alanda değil birçok alanda bulunabilir. Küçük olmaları, fazla yer kaplamamaları özellikle dar alanlar için bu ürünleri vazgeçilmez kılar.

C Sehpa Modelleri

C sehpanın birbirinden farklı ve güzel modelleri bulunur. Bu modellerde sehpanın yapıldığı madde, şekli, büyüklüğü, sayısı, rengi ve kullanım alanı olmak üzere birçok değişken bulunur. Kişinin kendisine veya bulunduğu ortama en uygun sehpayı bulması oldukça kolaydır.

3’lü c sehpa özellikle misafir ağırlamak için en çok tercih edilen modeldir. Ancak 4’lü c zigon sehpa daha kalabalık aileler ve geniş odalar için daha uygundur. C sehpa ahşap modelleri daha doğal ve uyumlu bir görünüme sahip olduğu için özellikle kahveyle krem tonlarının bulunduğu ortamlarda kendini gösterir. Mermer desenli C sehpa daha modern ve teknolojik tasarıma sahip alanlarda kullanılmalıdır. Bu sayede yapılan dekorasyonlarda tam uyum sağlanarak göz zevki korunur.

C şeklinde sehpa almak ve ilk kez kullanmak isteyenler sehpanın renginde ve dokusunda kararsız kalabilmektedir. Özellikle farklı renklerden oluşan bir ortamda nasıl bir sehpanın uyum sağlayacağı endişe uyandırabilir. Bu durumlarda c sehpa siyah renkte tercih edilerek dekorun tamamlanması daha uygundur.

Model ve çeşitleri birbirinden farklı olan sehpalar kullanıldığı alana uygun ölçüde ve yükseklikte olmalıdır. Temizliği kolay, iz bırakmayan türler özellikle ev hanımları ve işletme yapılan mekanlarda aranan en önemli unsurlardan biridir. Alınan c sehpa takımı özelliklerinde mutlaka aranan kriterlerinin tamamının olması gerekir.

C Sehpa Ölçüleri

Kullanılan c sehpa farklı ölçülerde ve boyutlarda bulunabilir. Bunun sebebi sehpanın yapıldığı maddeden, şeklinden ve deseninden kaynaklı olmaktadır. Ortalama olarak aynı boyutlarda bulunan c sehpalar özel istek üzerine daha büyük veya küçük şekilde üretilebilmektedir.

En çok kullanılan c sehpa ölçüleri orantılı boyutlarda azalan ve artan şekilde belirlenir. Bu ölçüler 40-50 cm arasında rahat kullanım oluşturacak şekilde yapılmaktadır. Tv sehpası veya pc sehpası olarak kullanılan ürünler genellikle 50-60 cm arasında üretilerek daha geniş alan kaplar.

Sehpa takımları iç içe geçecek şekilde tasarlanarak alandan tasarruf etmeye yardımcı olur. Bu sayede yükseklikleri de orantılı olan c sehpalar tek bir sehpa kadar alan kaplayarak daha küçük yerlere sıkıştırılabilmektedir. Özellikle üçlü ve dörtlü modellerinde iç içe geçme özelliği c zigon sehpa ayağı tasarımlarını da etkiler. Sehpa ayaklarında örüntüye benzer şekiller oluşmasına ve daha şık bir görünüm elde edilmesini sağlar.

C sehpalar alınırken alınacak sehpanın konumunun önceden belirlenmesi kişiler için avantajlıdır. Alınacak olan sehpanın daha küçük veya büyük modellerinin alınması sorunlara sebebiyet verebilir. Ancak çok beğenilen tasarımlar için markalarla iletişime geçilerek istenen tam boyutta özel üretim yapılabilir. Özellikle sabit kalacak sehpalar için ölçüler oldukça önemlidir.

C Sehpa Zigon

C sehpa zigon türleri iç içe geçen, daha az alan kaplayan ve sıklıkla evlerde kullanılan sehpa türleridir. Genellikle ihtiyaç halinde kullanılan ve yerine yerleştirilen sehpalar birçok alanda kişilerin kullanımına sunulmaktadır.

C zigon sehpalar aynı oda veya farklı yerlerde tekli kullanımlara da sahiptir. Bu kullanımlar evde yetiştirilen çiçeklerin yüksek yerlerde yetişmesini, kitaplığa sığmayan kitapların yerleştirilmesini sağlar. Özellikle içecek tüketimlerinde kısa süreli olarak kullanılarak bireylerin ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

C sehpa yuvarlak ve kare şeklinde yaygın olmasına rağmen dikgörtgen, çokgen, düzgün olmayan geometrik şekillerle farklı tasarımlarda kullanılabilir. Ancak ürünün geometrik şeklinin yanında materyal renk uyumu da dikkat çekicidir. C zigon sehpa beyaz renk ve parlak tasarımıyla bulunduğu ortamlarda göz alıcıdır.

C sehpa mermer tasarımıyla gri ortamlara çok yakışan, siyah ve beyaz arasında renk tonu yaratan bir sehpadır. Estetik görünüm ve kaliteli malzemeleriyle uzun süre eskimeyen, değer kaybetmeyen ürünlerden biridir. Devrilmelere, yıkılmalara, sallanmalara karşı da oldukça dayanıklı olması sebebiyle alınabilecek en kaliteli mobilyalardan biridir.

C Yan Sehpa

C sehpa modelleri arasında en çok tercih edilenler arasında c yan sehpa yer alır. Sehpanın yan olmasından dolayı kullanımı oldukça rahattır. Özellikle masalara uzanarak rahatını bozmak istemeyen ve sürekli eşya değiştirmek zorunda kalan kişiler için c yan sehpa mutlaka değerlendirilmesi gereken bir ürün çeşididir.

C yan sehpalar özellikle alçak ve yüksek alanların aynı anda kullanılmasına yardımcı olur. Hem tabanında hem de tavanında bulunan sehpa alanı sayesinde çift masa görevi görür. Genellikle tek olarak satılan c yan sehpa modelleri bireysel kullanımlarda daha işlevlidir.

Yan sehpalarda çekmece veya raflar bulunabilir. Bu sehpa çeşitleri genellikle kitaplık, yatak veya koltuk yanında sabit olarak bulunur ve bir dolap görevi görür. Büyük boyutlardaki yan sehpa modelleriyse taşınarak kullanmaya elverişli olmadığı için belirlenen yerde sabit kalır.

Yan sehpalar alınırken neler için kullanılacağına dikkat etmeli ve tercihler buna göre yapılmalıdır. C sehpa tekerlekli türleri sabit durması gereken bir ürün için uygun değildir. Daha şık durması ve evin içini aydınlık göstermesi için c sehpa cam olarak tercih edilmelidir. Koyu ve loş ortamlar için c yan sehpa ceviz ağacından yapılma modeller de bulunarak dekor için kullanılmaktadır.

Yan sehpalar dış alanlarda kullanılırken daha sıcak bir ortam oluşturulmasına katkı sağlar. Sohbeti arttıran, kullanan kişileri birbirine yaklaştıran ve evdeymiş gibi rahat hissettiren özelliği sayesinde uzun süre aynı yerde kalınmasına yardımcı olur. Kafelerde, bekleme yerlerinde, lobilerde ve daha pek çok alanda kullanılan yan sehpalar birbirinden güzel sandalyelerle kombin oluşturabilir.

TV Sehpası

Evde, ofiste, çalışma odalarında ve birçok yerde kullanılan sehpalar farklı çeşit ve türlerdedir. En çok kullanılan sehpalardan biri de elektronik eşyaların üzerine yerleştirilmesi için alınan modellerdir. Bilgisayar, telefon, tablet, televizyon, mutfak eşyaları ve daha fazlası sehpalar üzerinde yer alabilir.

Özellikle alanı dar olan, eşyanın fazla alan kaplamaması için yapılan yüksek c sehpa modelleri bulunur. Bu modeller salonda ve yatak odasında tv sehpası olarak kullanılarak birden fazla fonksiyon gösterebilir.

Televizyonlar için yapılan sehpalar diğer sehpalara göre daha dayanıklı şekilde tasarlanır ve üretilir. Televizyonlar daha ağır ve uzun süre sabit kalan cihazlar olduğu için alınan ürünlerde de dayanıklılığa dikkat edilmelidir. Ayrıca sehpanın kendisinin ağır olması da televizyon için uygun kullanıma sahip olduğunu gösterir.

C zigon sehpa modelleri ve fiyatları değişiklik göstermektedir. Sehpalar ne kadar özel tasarlanmışsa fiyat da o derece yükselmektedir. Ancak üretilen sehpalar her bütçeye uygun şekilde tasarlanarak içinde bulunabilecekleri ortamlara uyum sağlar. Üçlü c sehpa özellikle salon takımlarına daha uygun olduğu için fiyatları düşüktür. Tv sehpası olarak kullanılan sehpalarsa televizyonlar için özel üretilen ürünlere göre daha uygun fiyatlıdır.