Bistro Sandalye Fiyatları

Bistro Sandalye Fiyatları

 

Bistro sandalye restoran, kafe ve dünya çapında evlerde kullanılan çok yönlü bir sandalye modelidir. Her çağa rahatça uyum sağlayan bu sandalyeler, kullanım açısından da konforu beraberinde getiriyor. Bazılarına göre sandalye olgunlaştıkça ve yapı gevşedikçe yumuşar ve kendini daha da güzel bir mobilya parçası haline getirir. Çoğu üretici henüz orijinal ahşap sandalyeyi geliştirmemiş ve hatta çoğaltmamış olsa da, birçoğu plastik veya metal kullanarak taklit stiller üretmektedir. Bistro sandalye modelleri hem iç hem de dış mekanlarda fonksiyonel ve şık oturma seçenekleri olarak kullanılmaktadır.

 

 Dünden Bugüne Bistro Sandalye

 

 Bistro sandalyesinin zengin ve ilginç bir geçmişi vardır. Fransız mobilya modasının sadeliğini ve zarafeti taşıyan bu sandalyeler ilk olarak 1796 ile 1871 yılları arasında yaşamış olan Alman-Avusturyalı Michael Thonet tarafından tasarlanmıştır. 1849 yılında ise Londra'daki World Exposition'da bistro sandalye modeli bronz madalya kazandı. Dört yıl sonra Paris Dünya Fuarı'nda ise gümüş madalyanın sahibi oldu.

 

 Bu madalyaları kazanmasındaki en büyük avantajı az yer kaplaması, işlevselliği ve konforunun yanı sıra sade ve estetik olmasıydı. Diğer yansan pratik ve ekonomik, ancak güzel şekillendirilmiş ve kolayca sökülebilen sandalyeler muhtemelen muazzam başarılarını açıklıyor. Bistro sandalyeler hala "sandalyelerin sandalyesi" olarak kabul ediliyor ve zamansız modeli günümüzde dahi dünya çapında sayısız restoran, ev, ofis ve kafede kullanılıyor.

 

 Bistro Sandalye Fiyatları

 

 Bazen Fransız kafe sandalyeleri olarak da adlandırılan Fransız bistro sandalyeleri, tasarım dünyasında büyük bir hit haline geldi. Bir zamanlar Paris'in Arnavut kaldırımlarına indirilen sandalye, şimdi dünyanın dört bir yanındaki evlere küçük bir Fransız dokunuşu ekliyor. Bistro sandalyeler yalnızca konfor ve şıklık bakımından değil, aynı zamanda fiyatları bakımından da oldukça ilgi görüyor.

 

 Bistro sandalye fiyatları, sandalyede kullanılan malzemenin kalitesine göre değişse de diğer sandalye modellerine oranla bütçe dostu sayılıyor. Evlerinizde, ofislerinizde ya da mekanlarınızda hem şık tasarımlar hem konforlu ve işlevsellik hem de fiyat bakımından uygun seçeneklerde sandalye modelleri arıyorsanız; mutlaka bistro sandalyelere göz atmalısınız. Her tür mekana uyum sağlayabilen bu eşsiz Fransız tasarımı dekorasyona sofistik bir hava kazandıracaktır.