Portatif Masa

Ev ve ofis benzeri alanların iç mekanlarında kullanılan olmazsa olmaz bir ürün de portatif masadır. Bu masalar hem kullanım konforu hem de az yer kaplamalarıyla oldukça avantajlı ürünler olarak kabul edilir. Kullanım sırasında açılarak işlev görürler, kullanım sonrasında ise katlanarak stok alanında saklanabilirler. Ergonomik anlamda tam bir tasarım harikası olan portatif masa yapımı marka ve malzeme kalitesine göre değişmektedir. Bu bağlamda, her ihtiyaca uygun olarak tasarlanmış farklı portatif masa seçeneklerini eportatif.com adresine girerek inceleyebilirsiniz.

Portatif Masa Hangi Amaçlarla Kullanılır?

Portatif masa iç ve dış mekanlarda akla gelebilecek her türlü uygun amaçla kullanılabilir. Bu bağlamda portatif masaların en yaygın kullanım amacı mutfak ve salonlarda yemek masasına dönüştürülmesidir. Bu bağlamda, masa açıldıktan sonra ev sahibi ve misafirler için uygun bir sofra düzeni oluşturulmasına imkan tanır. Yemek bitiminde ise katlanarak, daha fazla yer işgal etmez. Böylece özellikle dar alanlarda ekstra hareket alanı kazanılmış olur.

Portatif masanın yemek dışında kullanılabildiği diğer alanları; kamp, piknik, oyun ve çalışma olarak sıralamak mümkündür. Bu bağlamda, portatif masa ve sandalyeler kampçıların vazgeçilmez ekipmanları arasındadır. Hem taşınabilir olmaları hem de katlanıp küçülmeleri sebebiyle doğa yolculuklarında iyi birer destek elemanı olarak vazife üstlenirler. Portatif masa sayesinde kampçılar yemeklerini yiyebilir, küçük masa oyunları oynayabilir ya da bilgisayar çalışmalarına devam edebilirler.

Portatif masalar yalnızca evlerde değil, aynı zamanda ofislerde de kullanılabilen ürünlerdir. Buna göre, portatif ayarlanabilir ofis masa tablet tutucu sıklıkla ofislerde yer edinmektedir. Katlanabilir ofis masaları sayesinde adres değişikliği durumlarında nakliyat işleri de daha kolay olmaktadır.

Portatif masalar, biz fark etmesek de hayatımızın büyük bir bölümünde yer edinmiş durumdadır. Okullarda, sosyal alanlarda ve otellerde çoğunlukla bulunan masa tenisi masası da aslında portatif masalara verilebilecek bir örnektir.

Portatif Masa Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Portatif masa satın almadan önce, bu masadan neler beklendiğine karar verilmelidir. Evde ve ofislerde kullanılmak üzere alınan portatif masa özellikleriyle kamp ve piknikte kullanılmak istenen portatif masa özellikleri birbirinden bir miktar farklıdır. Bu bağlamda, iç mekanlarda kullanılacak portatif masaların masif ahşap, ferforje ya da plastikten üretilmiş olması herhangi bir sorun yaratmaz. Buna karşılık dış mekan masalarının hava şartlarına karşı dayanıklı olması gerekmektedir.

Kamp ve piknikler için alınmak istenen masalarda dikkat edilmesi gereken iki ayrıntı vardır. Bunlardan ilki masanın rahat taşınabilir olmasıdır. Buna göre, portatif kamp masası kapalı haldeyken küçük bir hacme sahip olmalı ve ağırlık bakımından da taşınabilir bir değere sahip olmalıdır. Dış mekan kullanımı için en uygun masa malzemeleri dayanıklı çelik ayaklar ve melamin masa yüzeyidir. Ayakların çelik olması sayesinde masa ağırlığının azaltılması hedeflenir. Aynı şekilde çelik ayaklar dayanım bakımından da sağlamdır ve kullanım sırasında sarsıntı oluşmamasını sağlar. Bu masalarda kullanılan melamin yüzey ise hava şartlarına karşı tasarlanmıştır. Melamin yüzey sıcak ve soğuk havalarda aşınma yapmaz, ayrıca su ve kiri de tutmaz.

Evde, bahçede ya da balkonda kullanılacak masanın ahşap ve metalden üretilmesinde ise bir sıkıntı yoktur. Bu mekanlarda kullanılmaya uygun farklı portatif masalara eportatif.com üzerinde sunulan “kamp masaları” kategorisinde bulmak mümkündür.

Portatif Piknik ve Masa Sandalyeleri

Portatif masanın günlük yaşamda en sık kullanıldığı alanların başında doğa gezileri ve piknikler gelmektedir. Bu bağlamda; masa, sandalye ya da çardak tarzı ekipmanların bulunmadığı ortamlarda portatif piknik ve masa sandalyesi kullanılabilmektedir. Bu ürünler sayesinde piknik boyunca hem yetişkin hem de çocuklar ev konforunu yaşayabilmektedir.

Portatif piknik ve masa sandalyeleri, genellikle takım halinde satışa sunulurlar. Bu takım içerisinde katlanabilir masa ve çok sayıda portatif sandalyeye yer verilmektedir. Ancak masa ve sandalyeleri takım almak isteyemeyenler, farklı ürünleri bir araya getirerek kendi takımlarını da oluşturabilirler.

Piknikte kullanılmak üzere alınan portatif masa ve sandalyeler için bazı detaylara dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu bağlamda, satın alınan ürünler araba bagajında ya da elde taşınmaya uygun olmalıdır. Bunun için masa ve sandalyelerin açık haldeki ölçüleri kadar kapalı haldeki ölçülerine bakılmalıdır. Ortalama bir piknik masası yaklaşık 3,5 kilogram ağırlığına ulaşır. Ancak masa ebatları büyüdükçe, ağırlık da buna bağlı olarak artış göstermektedir.

Portatif Masa Ölçüleri

Portatif masa ölçüleri; en, boy ve yükseklik şeklinde verilmektedir. İhtiyaca uygun bir masa satın alınırken dikkat edilmesi gereken en önemli ölçü ise yüksekliktir. Bu bağlamda, portatif masa sandalyeler eşliğinde kullanılan bir üründür. Dolayısıyla masa ve sandalye yükseklikleri arasında bir orantı ve uyum yakalandıktan sonra satın alım gerçekleştirilmelidir.

Portatif masalar genellikle taşınabilir özelliktedir. Yani kullanım sonrasında katlanıp küçük bir alanda yatay ya da dikey vaziyette saklanabilirler. Ancak evdeki sabit bir yere montajlanmak üzere üretilmiş portatif masalar da vardır. İç mekana montajlanacak bir masa satın alırken ölçü konusunda daha hassas yaklaşılması gerekir. Bu bağlamda, öncelikle evde masa kurulumu yapılacak alanın ölçülerini belirlemek gerekmektedir. Sonrasında bu alana uyan bir portatif masa satın alınabilir.

Portatif masalar genellikle tek parça halinde ve montajı tamamlanmış şekilde alıcıya teslim edilirler. Yani, masa alındıktan sonra ekstra bir kurulum yapılmasına gerek kalmaz. Ancak zaman içerisinde deforme olmuş masa parçalarının sonradan değişmesi gibi bir durum ortaya çıkabilir. Masa tamiri için uygun portatif masa ayağı fiyatları da araştırılabilir.

Portatif Masa Fiyatları

Portatif masa ve sandalyeler dış mekan gezilerinde ve dar alan kullanımlarında oldukça işe yarayan ürünlerdir. Bu ürünlerin fiyat skalası ise kullanım avantajları göz önüne alındığında oldukça makul seviyelerde görülmektedir. Fiyatlar üzerinde artış ve azalmaya neden olan başlıca konularsa; portatif masa ölçüleri, kullanılan malzeme çeşidi ve diğer fonksiyonel özelliklerdir.

Portatif masalar mobilyalara benzer şekilde bir masa tablası ile farklı şekillere sahip ayaklardan meydana gelmektedir. Bu noktada; ahşap, çelik ve metal malzeme kullanımı masa yapımında oldukça sık karşılaşılan bir durumdur. Ancak bu malzemelerin yanı sıra portatif bez masalar ile karşılaşmak da mümkündür. Portatif bez masaların yapım maliyeti diğer masalara kıyasla daha düşük sevilerdedir. Bu sebeple de bez masalar, ahşap ve plastik masalara kıyasla daha düşük fiyatlardan satışa sunulurlar.

Portatif masalar hem iç mekan hem de dış mekan kullanımında alıcısına farklı avantajlar sağlar. Bu masalar ile; yürüyüş yaptıktan sonra dinlenmek, akşam sohbetleri yapmak, çalışmalara devam etmek ve yemek yemek mümkündür. Uygun ölçüde satın alınan masa ve sandalyeler sayesinde omurga rahatsızlıklarının da önüne geçilir.

Portatif masalar, hava değişimi ve ani gezi planları gibi durumlarda birkaç saniye içerisinde taşınmaya hazır hale gelirler. Dolayısıyla alınan bir masa gündelik yaşam ve tatil zamanlarında farklı amaçlarla kullanılabilir. Portatif masanın kişiye sağladığı bu avantajlar göz önüne alındığında kendisi için ödenen fiyata değdiği görülmektedir. Bu küçük masaların dayanıklı yapısı ve tamir edilebilme özelliği sayesinde de ekstra maliyet çıkmamakta ve portatif masalar uzun yıllar boyu kullanılabilmektedir.