Plaj Yatağı

Plaj yatakları keyifli bir tatil geçirilebilmesi için gereken önemli eşyalardan biridir. Otel ve pansiyonlarda bulunabilmesine rağmen bireysel olarak satın alındığında daha kaliteli ürünlere ulaşılmış olur. Bu sayede üzerinde dinlenmek ve eğlenmek de daha keyifli hale gelir.

Katlanabilir modelleri sayesinde az yer kaplayan ve plajlara taşınması kolay olan yataklar, uzun süreli kullanıma uygundur. Doğru şekilde saklanması, kullanılması ve temizlenmesi halinde kolay kolay deformasyona uğramaz. Her yaş grubu için uygun olan bu ürünler dinlenmek ve güneşlenmek için gönül rahatlığıyla kullanılabilir.

Plaj Yatağı Modelleri

Plaj yatakları fraklı renk, boyut ve çeşitten oluşabilir. Katlanma özelliği, üretilen malzemesi, kumaş farklılıkları üründen ürüne değişiklik göstermektedir. Bu sayede tek bir ürün yerine birden fazla fonksiyonu olan ürünler kullanılabilmektedir.

Plaj yatakları havuz başlarında da kullanılabilme özelliği olan bir eşyadır. Toprağın üzerinde kullanılabilmesinin yanında, şezlonglara sabitlenerek rahatça üzerinde yatma imkanı da bulunur. Temizliği elde yapılabileceği gibi çamaşır makinelerinde 30 dereceyi aşmadan yıkanarak da yapılabilir.

Kumaş özellikleri birbirinden farklı olan plaj yatağı modelleri arasında ayaklı türleri de bulunur. Şezlongu içinde olan bu yataklarda yatmak ve tatilin keyfini çıkararak eğlenmek oldukça güzeldir. Leke tutmayan kumaşı sayesinde ıslak veya kuru şekilde kullanıma uygun özelliklere sahiptir.

Plaj yatakları minderli üretilen modellerdir bu sebeple kamp tatillerinde yatak olarak kullanılabilir. Zeminin soğukluk ve sertliğini hissetmeden,  böcek korkusu yaşamadan kullanılabilecek bu ürün rahatına düşkün olan kimseler için önemli bir tercihtir. Uyku düzenini sağlama konusunda kişilere yardımcı olarak tatil boyunca huzurun korunmasını sağlar.

Plaj yatakları genellikle kendilerine ait bir çantaya sahiptir. Çantası olmayan ürünlerde katlanan yatakların sabit kalması için kemerler bulunur. Bu kemerler sayesinde yolculuk veya taşıma esnasında yatağın açılması gibi olumsuz durumlar oluşmaz.

Plaj Bebek Yatağı

Çocuklu aileler kendilerine aldıkları eşyaların küçüklerini bebeklere de almak zorundadır. Henüz küçük olan bebekler için üretilen sandalye, şezlong, havlu ve mayo ürünlerinin yanında plaj bebek yatağı da gereklidir. Bebeklerin rahat hareket edebilmesi için tasarlanmış plaj bebek yatağı modellerinde değişiklikler yapmak da oldukça kolaydır.

Bebekler için alınan yataklarda en önemli özelliklerden biri dayanıklı olmasıdır. Davranışları ani olan, oturup kalktıkları esnada hızlı davranan çocuklar pek çok eşyaya hemen zarar verebilmektedir. Onların düşmemesi ve rahatça dinlenebilmesi için alınan tüm eşyalarda olduğu gibi plaj yataklarında da dayanıklılığa dikkat edilmelidir.

Plaj bebek yatağı erkekler için mavi, kızlar için pembe renkleri ağırlıkta olarak üretilir. Ayrıca popüler olan, pek çok çocuğun sevdiği eşyalarla birlikte çizgi film karakterleri de kumaş baskınlarında sık sık yer alır. Yetişkinler kadar bebeklerin de tatile ihtiyacı vardır, bu sebeple alınan eşyalar onların sağlığı açısından kaliteli olmalıdır.

Bebekler her şeyden çok çabuk etkilenirler. Gördükleri cisimlere doğru hareket etmek isteyebilirler. Henüz yürüyemeyen bebekler için plaj yataklarında yapılan kemerler sayesinde bebeklerin yerine sabitlenmesi oldukça kolaydır. Bu sayede anne ve babalar gönül rahatlığıyla tatil yaparken, bebekler de temiz havanın ve manzaranın tadını çıkarır.

Havalı Plaj Yatağı

Havalı plaj yatakları havayla şişirilen, yumuşak ve rahat yataklardır. Bu yataklar kumsalda yatmak için kullanıldığı kadar su üzerinde yüzeyde kalmak için de kullanılır. Güneşlenmek için çok sevilen yöntemlerden biri olan havuz yatağıyla yüzme keyfi özellikle sıcak bölgelerde oldukça sık karşılaşılan bir aktivitedir.

Havalı plaj yatağı sayesinde yolculuklarda diğer eşyalara yer ayırmak da kolaylaşır. Havası indirildikten sonra inceler yataklar her yere sığarak taşınabilme şansı verir. Yürüme mesafelerinde elde taşınabilecek kadar hafif olduğu için konforun tam anlamıyla sağlanmasına yardımcı olur.

Havalı plaj yatakları d plaj başta olmak üzere pek çok yerde kullanılabilir. Havuzlu bahçelerde, şehir güneşinin keyfini çıkarmak isteyenler için evlerde, misafirler için yatak sorunu oluştuğunda bu eşyadan yardım alınabilir. Üzerinde rahat bir uyku imkanı bulundurduğu için diğer plaj malzemelerini kullanılmaz hale getirir.

Havalı plaj yataklarının üretim malzemelerin dayanıklı malzemelerden olmalıdır. Direkt yerle temas ettiğinde cam, çivi, diken ve diğer sivri atıklara karşı hemen etkilenmemelidir. Açılan küçük delikler kolaylıkla kapanarak tamir edilebilir, kullanımına uzun süre devam edebilir.

Plaj Yatağı Fiyatları

Plaj yatağı farklı boy ve yaş gruplarına göre üretimi mümkün olan bir üründür. Bu sebeple değişik yaş gruplarında kullanılan malzeme, işçilik, marka değişiklik göstererek fiyatları etkilemektedir. Uzun süreli kullanıma uygun olan plaj yataklarında fiyatlar daha yüksektir. Kalitesi düşük olan ve kısa süreli kullanımlar için fiyatlar daha uygundur.

Plaj yatakları tatile gitmeyi seven aile ve arkadaş grupları için oldukça gerekli olan bir üründür. Haftasonlarını şehir dışında geçiren, kumsalda uzun vakitler geçiren, ortak alanlardaki eşyaları kullanmak istemeyen kişiler plaj yatağına sahip olmalıdır.

Rahatlık ve konforu sağlayan plaj yatakları çocuk ve yetişkin gruplarında fiyat farkı göstermektedir. Ancak her bütçeye uygun olarak bulunabilen yataklar sayesinde aileler zor durumda kalmamaktadır. Çocuklara uygun olarak alınan önlemler sebebiyle plaj yataklarını kullanmak daha sağlıklıdır.

Plaj yataklarında kullanılan kumaşlar da fiyat farklılığına sebep olmaktadır. Suda iz bırakmayan, kir tutmayan, dayanıklı kumaşların fiyatları daha yüksek olur. Ancak kısa süreli kullanımlara yüksek ücret ödemek istemeyenler için daha uygun modeller ve fiyatlar da bulunur.

Plaj yatakları için kapıda ödeme veya kredi kartına taksit yaptırma imkanı bulunur. Bireylerin bütçeleri düşünerek en uygun fiyatlarla hazırlanan ürünler, özellikle iç kesimdeki kişiler için kargo yoluyla ulaştırılır. Bu sayede tatil alışverişine uzun vakitler ayırmaya gerek kalmaz.

Plaj Yatağı Özellikleri

Plaj yatakları ayaklı ve ayaksız olarak genel kategoride ikiye ayrılır. Ayaklı plaj yatakları şezlonglu olurken, ayaksız yataklar direkt olarak yerde kullanıma uygundur. Yumuşak, minderli, havalı modeller arasından en doğru seçimi yaparak tatile gitmeden önce alışverişi tamamlamak gerekir.

Ayaklı plaj yatakları en az iki fonksiyona sahip olur. Katlanabilir modellerde yatak ve koltuk olarak şezlongu kullanma şansı bulunur. Bu sebeple üzerinde uyumak ve uzanmak daha kolay olur. Gerekli ayarları yaparak şezlong üzerinde oturmak, yemek yemek ve kitap okumak da mümkün hale gelir.

Plaj yatakları genellikle yerde kullanıldığı için antibakteriyel ve su geçirmez özelliklere sahiptir. Süngerli yapıları yatağın altında kalan sert ve rahatsız edici maddelerin hissedilmemesini sağlayarak huzur içinde yatabilmeyi kolaylaştırır.

Kolay toplanma ve taşınma özellikleri sayesinde istenen zamanda kurularak kaldırılabilir. Uzun uğraşlar ve yorucu işler gerektirmeden yalnızca bir dakika içinde durulacak yer belirlenebilir. Böylelikle tatilde geçen değerli vakitler gereksiz yere harcanmış olmaz. Toplanması gereken enerji yatak kurulumu için harcanmayarak korunur hale gelir.

Plaj yataklarında kullanılan renkler canlı ve parlak olur. Bu sayede eşyalara bakarak kişinin içinin ferahlaması, daha eğlenceli bir ortamda olması amaçlanır. Koyu ve mat renklerinde yataklar bulunmasına rağmen genellikle açık ve canlı renkler tüketilir. Bu sayede tatile gidilen yerlerde cıvıl cıvıl bir görüntü oluşur.

Plaj Yatağı Bulmaca

Plaj yatağı bulmaca çözülürken zaman zaman karşılaşılan terimlerden biridir. Özellikle boşluk doldurulması gereken bulmacalarda belirli harfleri sağlayarak uygun harflerin yerleştirilmesi gerekir. 7 harfli verilen boşluklarda şezlong kelimesi kullanılarak cevap verilebilir.