Plaj Sandalyesi

Hem plajlarda hem de kamplarda oturma ihtiyacını karşılayan plaj sandalyeleri zaman zaman günlük hayatta da kullanılan vazgeçilmez parçalardan biridir. Katlanabilme özellikleri sayesinde araç arkalarında veya ellerde kolayca taşınabilme özelliğine sahiptir. Manzaranın keyfini çıkarma, yeme içme, sohbet etme ve diğer durumların keyfini çıkarmayı sağlar.

Plaj sandalyeleri balkonda, bahçede, parkta da kullanılabilen eşyalardan biridir. Sert banklarda veya sandalyelerde oturmak yerine bu sandalyeleri kullanmak daha rahattır. Bu sandalyelerde uzun süre oturmak kişilerin konforunun sağlanmasına yardımcı olur.

Plaj Sandalyesi Modelleri

Plaj sandalyesi farklı renk, boyut, materyal üretim çeşitleriyle her tarza hitap edebilir. Süslü tasarımlarının yanı sıra tek renk ve oldukça sade çeşitleri de vardır. Oteller ve pansiyonlar için toplu satın alınabilen bir ürün olsa da genellikle bireysel kullanımlara daha uygundur.

Plaj sandalyesi modelleri genellikle demir ayaklı, oturma yerleri minderli, sağlam kumaşlardan yapılarak üretilir. Paslanmaz demirler kullanılarak özellikle nemli havalarda uzun süreli kullanım sağlar. Kullanılmadığı durumlarda hava almayan bir poşet yardımıyla paketlenerek kullanılacak zamana kadar saklanabilir.

Modellerin içinde kullanılan kumaşın su geçirmez olmasına dikkat edilmelidir. Yüzdükten sonra ıslak kıyafetlerle üzerine oturmak bu eşyalarda su izi yapmaz, kumaşın deforme olmasına engel olur. Bu sayede sandalyelerin kullanımı uzun süreli olarak sürekli yenisinin alınmasını engeller.

Plaj sandalyesi doğal ortamlarda kullanılırken doğal bir görünüme sahip olması gerekebilir. Bu sebeple alınmak istenen plaj sandalyesi ahşap kollu modellerden tercih edilebilir. Tamamen ahşap kullanmayı sevmeyen bireyler için üretilen bu model herkes tarafından sevilmekte ve ilgi görmektedir.

Ayarlanabilir plaj sandalyesi en çok tercih edilen modellerden biridir. Bu model sandalye olarak kullanılabileceği gibi şezlong, yatak veya koltuk olarak da kullanılabilir. Özellikle kamp alanlarında tercih edilen bu model sayesinde yerde uyumak istemeyenler için mükemmel bir çözüm yolu sunar. Böcek ve taş sorunu olmadan üzerinde rahatça dinlenilebilmesi amacıyla hazırlanan bu modelde konfor ön plandadır.

Plaj sandalyesi tavsiye konusunda en çok önerilen ürünlerden biri de katlanır plaj sandalyesi plastik modelleridir. Bu modeller özellikle sahilde kullanıma uygun olan, şezlonga dönüşebilen plaj sandalyeleridir. Malzemeleri sayesinde kolay temizlenebilir olmaları toprak veya çamurdan hızlıca kurtulmaya yardım olur. Böylelikle taşınma esnasında rahatça paketlenerek yerleştirilen temiz bir ürüne sahip olunur.

Plaj Sandalyesi Bezi

Plaj sandalyesi genellikle metal veya plastik kullanılarak iskeleti oluşturan, ardından plaj sandalyesi bezi kullanılarak kaplanan bir üründür. Eskime, yırtılma, solma, iz bırakma gibi durumlarda yenisini almak yerine plaj sandalyesi tamiri yapılabilir. Bunun için en doğru plaj bezleri tercih edilmelidir.

Yenisi alınacak plaj bezlerinde su geçirmezliği, dayanıklılık, kalite, kayganlık gibi faktörlere dikkat ederek alışveriş yapılmalıdır. Kişiye en uygun renk ve boyutlarda bezler alınarak kaplama işlemi tamamlandıktan sonra plaj sandalyesi eski kullanımına başlayabilir.

Plaj sandalyeleri kamp ve balıkçılık gibi faaliyetlerde kullanılan bir üründür. Bu sebeple kamp sandalyesi ve balıkçı sandalyesi isimlerine de sahiptir. Ortak kullanım amacı kişinin oturması, rahat hissetmesi ve dinlenmesidir. Ayrıca kolay kuruluma sahip hafif ürünler olduğu için istenen her an kullanılmaya hazırdır.

Plaj sandalyesinde asıl tasarımın yapıldığı kısım bezlerdir. Sürekli görülen modellerden biri olan çizgili plaj sandalyesi bezi değiştirildikten sonra yeni bir görünüme kavuşabilir. Plaj sandalyesi yapımı sırasında istenen bir bez deseni varsa ilgili firmalarla iletişime geçilebilir, istenen sandalyeye kavuşulabilir.

Dayanıklı Plaj Sandalyesi

Dayanıklı plaj sandalyesi uzun süre kullanılabilen ve üzerine ağırlık eklendikten sonra kırılmayan sandalyelerdir. Kırılma riskini en aza indirmek için ayakların metalden yapılmış olması gerekir. Bu sayede kişiler gönül rahatlığıyla sandalyeyi kullanabilir olmalıdır.

Yetişkinler için olduğu kadar çocuklar için de sandalyelerin en dayanıklılıkları seçilmelidir. Hareketli çocuklar oturup kalkarken ani hareketlerde bulunarak sandalyelerin kırılmasına yol açabilir. Özellikle kız çocukları tarafından çok kullanılan unicorn plaj sandalyesi modeli tam onları yansıtan, eğlendiren bir üründür. Onların düşerek canının acımaması ve ağlamaması için alınacak sandalyelerde dayanıklılık ön planda olmalıdır.

Plaj sandalyeleri yalnızca sıcak havalarda kullanılan bir ürün değildir. Yağmurda ıslanmak, karlı havalarda manzarayı seyretmek, soğuk zamanlarda oturmak için de vazgeçilmez bir üründür. Evde, bahçede ya da dış mekanlarda kolaylıkla kurulabilmesi sayesinde 4 mevsim kullanıma uygundur.

Plaj sandalyesi ucuz olabilir ancak mutlaka dayanıklı olmalıdır. Haftasonu çıkılan küçük bir tatilde, uzun bir yolculuk esnasında, istenmeyen bir anda kullanılmaz hale gelen sandalyeler üzücü ve can sıkıcı olabilir. Yenisini alma ihtimalinin olmadığı bir senaryodaysa tatillerin geçeceği yer kum ve toprak olur. Bu sebeple sandalyelerin kişinin kilosunu kaldıracak dayanıklılıkta olması gerekir.

Katlanabilir Plaj Sandalyesi Fiyatları

Katlanabilir plaj sandalyesi sandalyelerin olduğundan daha küçük bir alana sığmasını sağlayarak taşınmasını, saklanmasını kolaylaştırır. Genellikle bu özelliğe sahip olarak üretilen plaj sandalyelerinin saklandığı yer arabaların bagajı, kanepe ve yatakların altıdır. Tatil sezonlarında sürekli ortaya çıkan plaj sandalyesi pembe ve yeşil renkleriyle ön plandadır.

Katlanabilir özellikte olan plaj sandalyeleri üretici markaya, kullanılan beze, demir veya plastik iskelete, garanti belgesine göre çeşitli fiyatlara sahiptir. Ancak katlanabilir plaj sandalyesi fiyatları her bütçeye uygun olarak üretilen, pahalı sayılamayacak ürünlerdir. Bu sebeple plajda, parkta, balkonlarda sürekli görülen ve sevilerek kullanılan eşyalardır.

Plaj sandalyesi imalat bütçesi çok yüksek olmadığı için son kullanıcıya ulaşan fiyatlar da yüksek değildir. Tekerlekli plaj sandalyesi fiyat olarak normale göre biraz daha fazla olsa da gerektiği zamanlarda alınarak pişmanlık hissi yaratmayan bir üründür. Kolay hareket edebilme yeteneği sayesinde bir daha standart sandalyeleri kullanmayı gerektirmez.

Şemsiyeli plaj sandalyeleri fiyatları yazın en sıcak, kışın en yağmurlu günlerinde mükemmel bir çözüm olmasına rağmen oldukça uygundur. Üstelik kendisi şemsiyeli olduğu için plajlarda yeni bir şemsiye alınarak kullanılmasına gerek duyulmaz. Gölgede kalmak ve güneşten kaçmak isteyenler için harika bir üründür. Şemsiyenin çıkabilme özelliği sayesinde istenen zamanda güneşlenebilme imkanı sunar.

Plaj Sandalyesi Tavsiye

Plaj sandalyesi alınırken mutlaka dikkat edilmesi ve göz ardı edilmemesi gereken konular bulunur. Bunlardan ilki 2. el sandalye alınırken karşılaşılan, pek de hoş olmayan bir durumdur: Defo. Sandalyeler ister sıfır, ister ikinci el alınsın ancak üzerindeki defolara, sorunlu kısımlara mutlaka dikkat edilmesi gerekir.

Plaj sandalyeleri 120 kg ve 80 kg kapasiteli olarak üretilen ürünlerdir. Boyutları arttıkça, malzemeleri değiştirildikçe bu sınır artabilmektedir. 80 kg, 120 kg ve üzerinde bulunan kişiler hazır sandalyeler kullanmak yerine özel üretim tercih etmelidir. Bu sayede yaşanacak olumsuz durumlara karşı önlemler alınmış olur.

Plaj sandalyelerinde aranan özelliklerden biri de rahat olmasıdır. Konforu sağlayamayan, rahatlığın tam hissedilemediği ürünler yerine yenisi alınmalıdır. Tatillerde dinlemek ve rahat vakit geçirmek herkesin hakkıdır. Böyle zamanlarda sandalye için üzülmek, strese girmek veya rahatsız olmak doğru davranışlar değildir.

Vidalar sayesinde birbirine tutturulan metal ya da plastik malzemeler sayesinde kamp alanlarının tadı çıkarılmaktadır. Balık tutmaya gidilen güzel bir yerde oturmak, çay veya kahve içmek bu anları ölümsüz kılar. Yaşanan olayların güzel hatırlanması için kullanılan ürünlerin de güzel ve kaliteli olması gerekir.