Küçük Masa

Minimal ve minyatür seven kişilerin en çok tercih ettiği ürünlerden biri küçük masalardır. Küçük masalar hem çocukların hem de yetişkinlerin kullanabileceği ebatlara sahiptir. Günlük hayatta sıkça ihtiyaç duyulmasının yanı sıra, küçük alanlarda dekorasyon yapılırken de sürekli kullanılan bir üründür.

Küçük masa bulmaca çözerken de karşılaşılan terimlerden biridir. Genellikle ayaklı küçük masa nedir sorusuyla doldurulması istenen boşlukların cevabı sehpadır. Küçük masalar sehpa olarak kullanılan bir eşya olduğu için sehpayla aynı görevi gören, eş anlamı sayılabilecek bir üründür. Bu sebeple klasik sehpaların kullanımı yerine küçük masalar tercih edilebilir.

Ayaklı Küçük Masa

Ayaklı küçük masalar farklı renkler, desenler, malzemelerle üretilerek her tarza uygundur. Kullanıldıkları alanı daha geniş gösteren, tatlı bir ortam oluşturulmasına yardım eden eşyalardır. Küçük alanlarda kullanılmasının pek çok avantajı vardır ancak geniş alanlarda daha minimal bir görüntü oluşturulmasına yardım eder.

Ayaklı küçük masalar üzerine yerleştirilen eşyalarla dekorasyon amaçlı kullanılabilir. Masa veya sehpa olmayan yerlerde aynı görevi görebilir. Üzerine eşyaların konulması, yiyecek ve içeceklerin yerleştirilmesi, misafirlere servis yapılması gibi farklı amaçlarla kullanılabilir.

Ayaklı küçük masalar bilgisayar ve televizyonların yerleştirilmesi için kullanılabilir. Köşesi bulunan ayaklı küçük masa çeşitleri köşeler için daha uygundur ancak yuvarlak modelleri daha ortalarda yer alarak kullanılabilir. Oda köşeleri için kare modeller seçilirken iki tekli koltuk arasında yuvarlak ve elips şekilleri kullanılır.

Küçük Evlere Masa

Küçük evlerde yaşayan veya eşyası çok olduğu için odalarda yeri kalmayan kişiler diğer eşyaları alırken küçük olmasına dikkat eder. Küçük evlere masa seçimi yapılırken ev ve eşya uyumu sağlamak adına daha minimal masalar kullanılır. Daha geniş görünüm elde etmek, odalar arasında eşya bütünlüğünü sağlamak adına farklı masalar kullanılır.

Kahve tonlarıyla dekor yapılmış evlerde kahve renklerinde tonlar tercih edilir. Bahçede kullanılacak masalar ahşap veya krem renklerinde tercih edilerek daha doğal bir görünüm oluşturur. Balkonda kullanılan masaların daha metal ağırlıklı olması gerekirken, havuzlu bahçelerde küçük masa kullanımı daha canlı renklerde tercih edilir.

Küçük masalar, iş alanlarında da kullanılırken evlerde olduğu gibi dekor edilmelidir. Masa dergisi küçük Prens karakteri baskılı olarak bu masalara en çok yakışan modellerden biri olarak kullanılır. Hem ismi hem de görüntüsüyle her alana uyum sağlayan Küçük Prens, özellikle çocuk odalarında da kullanılması gereken bir karakterdir. Kampanyalardan yararlanarak Küçük Prens unutulmaz masa üstü 3’lü hediye seti satın alınabilir ve küçük masalara süsleme yapılabilir.

Küçük evlerde kullanılan küçük masalar ev sahipleri için oldukça yararlıdır. Toplanması kolay ve hızlı olan masalarda çalışmak, yemek yemek, dinlenmek amacıyla kahve içmek bile oldukça eğlencelidir. Evdeki bireylerin birbirine daha yakın olmasını, bu sayede edilecek muhabbetlerin koyulaşmasını sağlar. Daha huzurlu ve samimi bir ortam oluşturan masalar sayesinde ev içindeki mutluluğun korunmasına yardımcı olur.

Küçük Masa Ölçüleri

Küçük masalar diğer masalara kıyasla daha küçük ebatlara sahiptir. Bu nedenle kullanımı, yerleştirilmesi ve taşınması da daha kolaydır. Küçük masa ölçüleri istenen boy ve yükseklikte bulunabilen, ev ve iş yerlerinde olduğu gibi bahçe ve cafelerde de sıklıkla kullanılabilen bir üründür.

Küçük masalar, üzerinde yer alacak eşyaya göre tasarlanarak özel üretim imkanı bulunan ürünlerdir. Bu masaların üzerinde küçük masa kliması yer alarak ana masanın yanında bir ek olarak kullanılabilir. Çeşitli yerlere kolayca sığabilme özelliği sayesinde küçük ve sade odalarda birer süs görevi görür.

Masaları süslemek ve üzerini eşyalarla doldurmak oldukça kolaydır. Ancak alınmış olan ve artık kullanılmayan masalar da mevcuttur. Bu masaları çocuk odalarına yerleştirerek Küçük Prens masa örtüsü ile kaplayarak çocukların vakit geçireceği bir alan yaratmak çözüm olabilir. Çocuklar masa örtüsü üzerinde boyama, kitap okuma, ders çalışma, oyun oynama gibi aktiviteleri yerine getirebilir.

Küçük masa alanlar ve yer darlığı çekenler için soğuk havalarda güzel bir çözüm yöntemi vardır. Özellikle ayakları çok üşüyen, kendini hasta hisseden kişiler sıcak havaya ihtiyaç duyar. Ortamın sıcaklığı arttırılamasa bile ayakları ısıtmak için küçük masa altı ısıtıcıları bulunur. Masa küçük olduğu için ısıtıcının sıcak havası daha güzel korunur ve kişinin ısınmasına yardımcı olur.

Küçük masa kullanımı, eşya sahibinin işlerinde daha hızlı ve pratik olmasına yardımcı olur. Boyutlarından dolayı temizliği ve toplanışı kolay olan masalar sayesinde yapılacak tüm işler kolayca yapılarak dinlenmek için zaman oluşturur. Aktif olarak kullanılmayan masalarda bulunan süs eşyalarının doğru seçilmesi sayesinde hem ev görünümü hem de ev temizliği kolayca yapılabilir.

Küçük Masa Bitkileri

Küçük masalar pek çok alanda dekorasyon malzemesi olarak kullanılır. Balkonda, mutfakta, salonda, yatak odasında, iş yerinde, kafelerde başta olmak üzere dış ve iç mekanların tamamında kullanıma uygundur. Doğal ve ferah görünmesi istenen alanlarda da küçük masa bitkileri kullanılarak içinde bulunan ortama güzellik katılabilir.

Küçük masa bitkileri arasında en yaygın kullanım saksılı bitkilerdir. Çok yoğun olan ve çiçeklerle arası olmayan kişiler için minik saksılarda bulunan kaktüs tam da aranılan üründür. Saksıya yapılacak desenler ve kullanılacak renkler sayesinde masanın üzerinde bulunan bitkiler ortama ince dokunuşlar katmış olur.

Çiçekleri ve kokularını çok seven kişiler için masa bitkisi olarak telgraf çiçeği, orkide, ficus bonsai, antoryum bitkileri kullanılabilir. Masalar için kullanılan bitkiler yalnızca saksıda olmak zorunda değildir. Cam fanusta bulunan bitkiler kullanılarak şık görünümler elde etmek mümkündür.

Masa üstlerine alınabilecek uygun boyutlardaki akvaryumlar kullanılarak ortama canlılık katılabilir. Uygun türlerdeki renkli balıklar, akvaryum içindeki süsler sayesinde dekorasyon tamamlanmış olur. Boş duran masalar rahatsız edici olmasına rağmen üzerinde bulunan eşyalar sayesinde oldukça gerekli bir konuma gelebilir

Küçük Mutfaklara Göre Masa

Mutfaklar masaların en çok kullanıldığı ve ihtiyaç duyulduğu alanlardır. Stüdyo daireler başta olmak üzere pek çok evde mutfak için ayrılan alan kısıtlıdır. Bu sebeple masa boylarını daha küçük tutmak özellikle evde az kişiyle yaşayan kişiler için bir çözüm yöntemidir.

Küçük mutfaklara için üretilen masalar genellikle duvara yaslı şekilde, boyu uzun ve eni kısa ölçülerde üretilir. Bu sayede mutfak içinde rahat hareket edilebilmesini kolaylaştırır. Kalabalık misafirleri olan kişiler için bu masaların genişleyebilme, katlanabilme özelliğine sahiptir.

Özellikle Amerikan mutfaklarda kullanılan masalar salon ve mutfak arasında bulunur. Evler metrekare olarak küçük olmasının yanı sıra mutfak boyutu da küçük olabilir. Bu sebeple alınacak yemek masalarının katlanabilir olması evin olduğundan daha geniş görünmesini sağlar. Açık renklerde seçilen masalar da içerisinin aydınlık görünmesine yardımcı olur.

Küçük mutfaklara göre masa bulmak oldukça kolaydır. Masayı kullanan kişi sayısına göre yapılan ölçümler sonucunda mutfağa en uygun masa bulunabilir. Masa boyutlarına uygun sandalyelerle dekorasyon tamamlanarak mutfaklar kullanılmaya başlanabilir.

Yemek masaları mutfakta görünür şekilde bulunmayabilir. Duvara veya dolaplara gömülü şekilde bulunma, bu sayede hiç yer kaplamama ihtimali de bulunur. Alandan tasarrufu sağlayan bu masalar özellikle yeni yapılan dolaplara yerleştirilerek kullanılabilir. Bir eşyanın birden fazla fonksiyonu yerine getirmesi ev sahibinin ev düzenini oluşturması açısından oldukça gereklidir.