Katlanır Sandalye

Günlük yaşamın hareketliliği ve koşuşturmalarla dolu olması kullanım rahatlığı sunan portatif eşyalara olan talebi artırmaya başlamıştır. Portatif eşyalar arasında en fazla kullanılan ürünlerse hiç şüphesiz katlanır masa ve sandalyelerdir. Katlanır sandalye iç ve dış mekan kullanımına uygun olarak üretilmiştir. Bu bağlamda evlerin yemek grupları, katlanır sandalyelerle desteklenebilmekte; bahçe ve balkonlar da bu tip ürünlerle dekore edilebilmektedir.

Katlanır sandalye kullanım sonrasında kapatılıp daha küçük bir hacme getirilebilmektedir. Bu özelliği sayesinde de hafta sonu piknikleri ve kamp tatillerinin de vazgeçilmez birer parçası halini almışlardır. Katlanır sandalye mekanizmasının ürünün kullanım ömrü üzerinde negatif hiçbir etkisi yoktur. Bu sebeple fiyat ve performans açısından kullanıcının karını desteklemektedir.

Katlanır Sandalye Modelleri

Piyasada; renk, model, desen, tasarım ve üretim malzemesi bakımından sayısız katlanır sandalye modeli yer almaktadır. Bu bağlamda metal profilden üretilen katlanır sandalyeler en fazla talep gören modeller arasındadır. Bu modeller ayakların düz ya da çapraz konumlandırılması durumuna göre birbirinden ayırt edilirler.

Katlanır sandalyeler fonksiyonları bakımından da türlü niteliklere sahiptir. Bu bağlamda sandalyelere türlü ihtiyaçları karşılayabilmesi için bazı özellikler eklendiği bilinir. Taşıma askısı, bardak filesi ve gölgelik; başlıca taşınabilir sandalye aksesuarlarıdır. Esnek taşıma askısı sayesinde sandalyeler omza takılarak, bir çanta kadar kolay biçimde taşınabilmektedir. Bardak filesi bir akşam balkon sohbeti yaparken ya da kampta manzaranın keyfini çıkarırken elinizin yorulmasını engeller. Gölgelikler de güneşli havalarda sıcağın ve ışığın etkisinden korunmaya yardımcı olur. Tüm bu özelliklerden de anlaşılacağı üzere katlanır sandalye tam bir konfor ürünüdür.

Katlanır sandalyeler hem yatay hem de dikey şekilde kapanabilen modellere sahiptir. Dikey kapanan katlanır sandalye ayakları genellikle çapraz biçimdedir. Kapanma sonrasında bu sandalyeler bir silindir şeklini alırlar. Yatay kapanan sandalyeler ise çoğu zaman düz ayaklara sahiptir ve kapandıkları zaman kare ya da dikdörtgen bir hacme sahip olurlar.

Dikey katlanan kamp sandalyeleri taşıma açısından daha rahat bir kullanım sunarlar. Bu çanların askıları omza takılabilir. Üstelik dikey kapanan kamp sandalyeleri bazı durumlarda taşıma kılıfı ya da çantasıyla birlikte satılırlar. Çanta, taşıma sırasında daha güvende hissetmeyi sağlarken aynı zamanda sandalyenin yağmur, toz ve nem gibi hava koşullarından korunmasını sağlar.

Katlanır Sandalye Nasıl Taşınır?

Katlanır sandalye kullanım sonrasında kapatılarak depolanabilir ya da taşınmaya uygun hale getirilebilir. Taşınma bakımından katlanır sandalyeleri ikiye ayırmak mümkündür. Bunlardan bir kısmı sırtlık kısmında bir yere takılmak için uygun karesel alana sahiptir. Diğer kısmıysa omuzda taşınmak için uygun esnek askılıklara sahiptir.

Katlanır sandalye; ölçü, hacim ve ağırlık bakımından oldukça minimal bir üründür. 150 kilograma kadar yük taşıyabilen bu sandalyelerin kendi ağırlıkları ortalama 3,5 – 4 kilogram kadardır. Bu sebeple de; araba ve bisiklet bagajlarında, ön koltuk önlerinde ve omuzda doğrudan taşınabilirler.

Katlanır sandalye taşınabilir olduğu kadar depolama için de uygun standartlara sahip bir üründür. Buna göre mutfak, balkon ve yemek odasının dar olduğu durumlarda portatif olarak nitelendirilen bu sandalyelerden yardım alınabilir. Katlanır sandalyeler genellikle spor bir tasarıma sahiptir. Bu nedenle iç mekanda kullanımına pek sıcak bakılmaz. Ancak modern tasarımlarla donatılmış gelişmiş katlanır sandalye modelleri de vardır. Bu şık modellerin başında ise katlanır ferforje sandalye seçenekleri yer almaktadır. Dövme demir ve karbon karışımından elde edilen ferforje mobilya ayaklarında kullanıldığında hem klasik hem d-modern anlamda başarılı sonuçlar vermektedir.

Katlanır Sandalye Nerede Satılır?

Katlanır sandalye, tabure ve masalar; oldukça fazla talep edilen ürünlerdir. Bu bağlamda; marketlerde, spor mağazalarından ve buna benzer mekanlardan katlanır sandalye alınması mümkündür. Ancak İnternet üzerinden alım yapmak çoğu zaman hem parasal hem de zamansal bakımdan daha avantajlı olmaktadır. Bu nokta katlanır masa ve sandalye detaylarını merak edenler eportatif.com adresimizi ziyaret ederek bilgi alabilirler.

Portatif başlığı altına satışa sunulan katlanır sandalye tamiri ve bakımı mümkün olan bir üründür. Bu bakımdan iyi bir sandalye satın alındığı zaman ürünün kullanım ömrü de daha uzun olmaktadır. Sitemiz üzerinden satışa sunulan ürünler kalite ve kullanım ömrü bakımından garantimiz altındadır.

Katlanır Sandalyenin Avantajları Nelerdir?

Katlanır sandalyeler oldukça küçük ölçülere sahip ancak avantaj bakımından büyük getirileri olan ekipmanlardır. Bu bağlamda sandalyeler; ev, ofis, bahçe, piknik ve sahil kenarı gibi akla gelebilecek her türlü mekanda kullanıma uygundur. Sandalyeler, üretim malzemesine de bağlı olarak, yüksek ağırlıkları taşıma gücüne sahiptir. Katlanır sandalyelerin dayanıklılık konusundaki tek başarısı ağırlık taşıma değildir. Buna göre sandalye yüzeyinde kullanılan örtü de hava şartlarına dayanacak şekildedir. Bu örtüler kolay kolay kirlenmediği gibi, elde yıkama yapmak için de uygundur.

Katlanır sandalyeler iç ve dış mekan dekorasyonuna uyum sağlayacak; renk, model ve malzemeden üretilebilirler. Bu bağlamda; mutfak, ofis ve hatta doğal ortama uyum sağlayacak renkte sandalyelere ulaşmak mümkündür. Bu seçenek imkanı çocuklar için üretilen katlanır sandalyeler için de geçerlidir. Bu bağlamda çocuğun sandalyeyi kullanması için sevdiği bir karakterin işlendiği ürünlerin bulması yeterli olmaktadır.

Katlanır masa ve sandalyelerin kalite, kullanım ömrü ve model seçeneği dışında, en büyük avantajları alan tasarrufu sağlaması ve kolayca taşınabilmesidir. Buna göre dar alanlı mekanlarda portatif ürünler kullanmaktan başka seçenek yoktur. Katlanır sandalye sayesinde kullanım dışı zamanlarda oldukça küçük bir hacme dönüşür. Bu sebeple de depolama konusunda herhangi bir sıkıntı yaşanmaz. Katlanır sandalyeler düz ya da engebeli bir yüzeyde saklanabileceği gibi duvara ya da kapıya asılarak da saklanabilirler. 

Katlanır Sandalye Fiyatları

Katlanır sandalye fiyatları konusunda her bütçeye uygun ürün seçenekleri mevcuttur. Ancak katlanabilir sandalyenin şekline, örtü ve ayak malzemesinin kalitesine, marka değerine ve sandalyeye eklenen fonksiyonel özelliklere göre bu fiyatlar artıp azalabilmektedir. Fiyat konusunda kararsız kalan kişilerin katlanır sandalye tavsiye başlıklarını incelemesi ve performans analizi yapması mümkündür.

Katlanır sandalye ev, ofis ya da kampta kullanılması fark etmeksizin uzun soluklu kullanımlar için müsaittir. Bu bağlamda katlanabilir sandalye satın alırken uzun vadede ihtiyaç duyulabilecek diğer fonksiyonlar da göz önüne alınmalıdır. Katlanır sandalye tek başına alınabildiği gibi masa ve sandalye takımı olarak da alınabilmektedir. Bu takımların içerisinde bir adet katlanabilir masa ile kişi sayısına uygun olarak katlanır sandalye yer almaktadır. Takım halinde alınan katlanabilir sandalye fiyatları, tekli satın alımlardan bir miktar daha düşük değerdedir.

Sandalyeye eklenen fonksiyonlar, ürünün basit yapısını daha ergonomik bir tasarıma dönüştürmektedir. Buna göre; katlanır sandalye askısı, çantası, bardaklık ve gölgelik özelliklerine sahip bir sandalye; sade ve fonksiyonsuz katlanır sandalyelerden daha pahalıdır. Sandalye örtüsü bez olarak üretilen sandalyelerin fiyatları da oturma kısmı ahşap ya da metal olanlardan bir miktar pahalıdır. Bunun sebebi bez sandalyelerin kullanım bakımından daha konforlu sayılmasıdır. Ahşap ve metal oturma yeri kimi zaman kullanıcının baldırlarında ağrı olmasına sebep olabilmektedir. Oysa bezden üretilen modellerde daha yumuşak bir oturum imkanı vardır, ağrı ve acı hissedilmesi gibi durumlarla karşılaşılmaz.