kamp masası modelleri

Konforlu ve rahat bir şekilde kamp yapmak isteyen kampçılar için kamp masası öneri yapılıyor. Yerde yemek-içmek istemeyenler için kamp masası önemlidir. Çeşitli ölçülerde ve özelliklerde kamp masası modelleri bulunuyor. Bu yazımızda ihtiyacınıza yanıt verecek özellikte masaları sizler için derledik.

 

Kamp Masası Öneri

Kamp yaparken kullanabileceğiniz farklı tasarımlarda ve özelliklerde masalar bulunuyor. Masa çeşitleri katlanır ve sabit ayak üzerinedir. Katlanır modeller, hafif ve rahat taşınabilir olmaları nedeniyle kalabalık olmayan kampçılar için idealdir.

 

Sabit modeller ise kalabalık kişiler için öne çıkıyor. İhtiyacınızı karşılayacak kamp masası çeşitlerini şöyle sıralayabiliriz;

1- Katlanır kamp masaları;

   - Glambling modeli; Masa silindir şeklinde katlanır özeliğe sahiptir. Eğimli bir demirle bağlantı ayakları bulunuyor. Sedir ağacından üretiliyorlar. Dayanıklı ve çok hafiftir. Toplam 4,5 kg ağırlığa sahiptir. 85 cm x 50 cm, 42.5 h cm ölçülürdedir. Sırtta, bisiklette, her türlü araçta kolaylıkla taşınabilen kamp masası 2 kişilik rahat kullanım sergiliyor.

 

- Decathlon modeli; Masa ortadan ikiye katlanabiliyor. Ayaklar içeri kapandığında büyük bir evrak çantası görünümündedir. Gövde tamamen alüminyumdur. Üst tabla %100 ahşaptan oluşuyor. Her türlü ihtiyaca yanıt verecek farklı çeşitleri bulunuyor. 2, 4, 6 kişilik kullanıma sahiptirler. 4 tabureli modeli de bulunmaktadır.

 

- Naturehike modeli; Bisikletle veya yaya olarak kampa giden kampçılar için idealdir. Küçük ve büyük seçenekleri bulunan kamp masası kumaş yüzeye sahiptir. Küçük model 42x57x38h cm; büyük modeli 55x75x52h cm ölçülere sahiptir. Küçük modelin ağırlığı 700, büyüğün ise 950 gramdır.

 

-Alüminyum modeli; Gövde ve ayaklar tamamen alüminyumdur. Taşıma çantalarıyla birlikte satılıyorlar. 58x58x58 cm ile 70x70x70 cm ölçülerinde farklı modelleri bulunuyor. Ağırlıkları 2,1 ile 2,7 kg arasında değişiyor. Sırtta veya aracınızda rahatlıkla taşıyabilirsiniz.

 

Alüminyum gövdeli kumaş yüzeyli modellerde yüzeylerde bardak, şişe koyabileceğiniz 4 adet cebi bulunan 4 bardaklı kamp masası çeşidi bulunuyor.

 

- Tabureli-şemsiyeli modeli;Masaya entegre 4 adet tabure bulunuyor. Masanın ortasında yerleştirilebilen şemsiyeyle birlikte satılıyor. Gövde tamamen alüminyum, masa ve tabure yüzeyleri plastikten oluşuyor. 4 kişilik ailenin rahatlıkla kullanabileceği 40x12x86 cm ölçülere sahiptir.

 

2- Sabit kamp masaları; Kamp alanlarında sabit olarak kullanılan modellerdir. Genellikle ahşaptan yapılıyorlar. Ahşap görünümlü beton çeşitleriyle birlikte plastik olanları da mevcuttur. Kalabalık kampçılar, piknikçiler için oval kamp masası kullanım rahatlığı sağlıyor. Oval masaya daha fazla tabure, sandalye ekleyebiliyorsunuz. Bu model içinde masaya entegre sırtlı banklı çeşitleri öne çıkıyor.

 

Kamp Masası Nasıl Yapılır?

Kamp yaparken kullanabileceğiniz, rahatlıkla taşıyabileceğiniz katlanır kamp masası yapabilirsiniz. Masa için detaylı ve fazla malzemeye ihtiyacınız bulunmuyor. Evinizde rahatlıkla yapabileceğiniz kamp masası yapımı için malzemeler şunlardır;

1- Palet

2- İki adet kürek sapı

3- 10 mm uzunluğunda 4 adet çakmalı çelik dübel

4- 10 mm uzunluğunda cıvata

5- Enli don lastiği

 

Masanın yüksekliğini kaç cm olmasını istiyorsanız kürek saplarını o ölçüde keserek, 4 ayak elde edin. Ayakların bir ucunu matkapla delerek çakmalı çelik dübelleri yerleştirin. Paletlerden tahtaları sökerek, yüzey temizliğini yapabilirsiniz. Masa için 6 adet tahta yeterlidir. Tahtaların uzunluğunu kendiniz ayarlayabilirsiniz.

 

Tahtaların arasında 2 cm boşluk bırakarak yan yana dizin. Oluşan uzunlukta iki tahta çıta kesin. Tahtaları kenarlara yerleştirdikten sonra köşelerden cıvataların geçeceği kadar delik açın.

 

 Her tahtanın arasını 2 cm boşluk bırakarak enli lastik monteleyin. Lastikleri monte ederken ilk tahtaya mini çivilerle sabitleyin. Tahta aralarına 2 santimlik bir aparat yerleştirerek lastiği sabitleyin.

 

Lastikler yukarı bakacak şekilde tablayı yere serin.İki tahta çıtayı kenarlara yerleştirin. Cıvataların ucu yukarı bakacak şekilde köşelerden geçirin. Ayakları cıvatalara döndürerek sabitleyin. Masanız kullanıma hazır hale gelmiştir.

 

Kamp Masası Sahibinden

Kamp masasını sıfır alamayanlar veya kendileri yapamayanlar ikinci el pazarından veya internetten ikinci el masalara yöneliyorlar. İnternette sahibinden satılan ikinci el farklı ölçülerde ve özelliklerde kamp masası aktüel

modelleri bulunuyor.

 

İstanbullulara ve yakın çevrede yaşayanlara kamp masası istoç merkezinde satılıyor. İstoç, birçok ürün ve eşyalar gibi kamp masaları da toptan olarak satılıyor. Kamp alanı işleten işletmeler toptan olarak buradan uygun fiyata masaları alabiliyorlar.

 

Kampçılar için kamp masaları büyük kolaylık sağlamaktadır. Katlanır modelleri istenilen yere taşınabilme avantajı  sağlıyor. Katlanır modeller arasında sırtta ve araçlarda taşınan çeşitleri öne çıkıyor.

 

Bu yazımızın faydalı olduğunu düşünüyorsanız paylaş butonuna basıp, çevrenizle paylaşabilirsiniz. Aklınıza takılan soru veya önerilerinizi yorum olarak bırakabilirsiniz.