Kamp Masası

Ergonomik ve minimal tasarımlarıyla beğenileri toplayan kamp masaları, macera sevenlerin yardımına koşmaktadır. Bu ürünler kamp alanları dışında da kullanılabildiğinden fiyat performans açısından son derece avantajlı bir durumdadır. Kampta, piknikte, terasta ya da bahçede kullanılabilecek kamp masaları için eportatif.com sitemize göz atabilirsiniz.

Kamp söz konusu olduğunda akla gelen ilk ekipmanlar çadır ve çantadır. Oysa, kamp masası ve sandalyeler sayesinde bu deneyimi daha konforlu bir hale getirmek mümkündür. Kamp masası ve sandalyeler taşıma ve kurulum açısından oldukça avantajlıdır. Bu ekipmanlar vücutla uyum sağladığı için de kamp ya da benzeri seyahatlerin daha uzun süreli tutulmasına imkan verir. Emek verilerek hazırlanan yemekleri doğal ortamda bir masa başında yaşamaksa vazgeçilmez bir rahatlıktır.

Kamp Masası Özellikleri Nelerdir?

Kamp masası, adından da anlaşılacağı üzere kampçıların doğal yaşamdaki ihtiyaçlarını gidermeleri için üretilen bir üründür. Bu bağlamda; hafif, ufak alanlara sığabilir ve kolay taşınabilir özelliktedirler. Bu özelliklerin dışında, kamp masalarının en dikkat çekici detayı katlanabilir olmasıdır. Katlanabilir yapı sayesinde masanın depolanması için ihtiyaç duyulan alan oldukça küçülmüş olur.

Kamp masası, kullanıcıların büyük bir çoğunluğu tarafından ilk etapta olmazsa olmaz bir ihtiyaç olarak görülmez. Ancak bu masalar kamp sırasında, özellikle yemekle uğraşmayı sevenler için mükemmel bir düzenleyicidir. Kamp masaları sayesinde günün her öğünü sağlıklı bir şekilde tüketilebilir.

Kamp Masası Nasıl Kurulur?

Herhangi bir nedenle kamp masası edinmek isteyenlerin en fazla sorduğu soru kamp masası nasıl kurulur şeklindedir. Bu kapsamda, kamp masaları genellikle katlanabilir özellikte ve portatif yapıdadır. Kullanım sırasında iç içe geçmiş ayakların açılması yeterli olmaktadır. Bu bakımdan kamp masası kurulumu son derece basittir ve fazla zaman istemeyen bir yapıdadır.

Kamp masasının toplanması da kurulumla benzer şekildedir. Masayı toplamak için düz bir zemine ters olarak yatırmak ve masa ayaklarını uygun şekilde katlamak yeterli olmaktadır. Kullanım rahatlığı açısından kamp masaları her evde veya her bagajda mutlaka bulunması gereken bir üründür.

İlgili alışveriş kategorisinde kullanıcı için farklı kamp masası önerileri sunulmaktadır. Bu bağlamda, masa kalabalık bir grup tarafından kullanılacaksa 4-6 kişilik olmasında fayda vardır. Daha büyük ve küçük gruplar içinse masanın kişi sayısında artırma ya da azaltma yapılabilir.

Kamp masaları yalnızca kamp yapmak amacıyla kullanılan ürünler değildir. Buna göre; hafta sonu pikniklerde, bahçede arkadaşlarla sohbet ederken, açık havada bilgisayarla çalışırken veya masa oyunları oynarken kullanılabilirler. Bu bakımdan kamp masası için herhangi bir öneri almadan önce masanın ne tür faaliyetlerde kullanılacağına karar vermek gerekir.

Kamp Masası Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Ayrıntılar

Kamp masası satın alırken dikkat edilmesi gereken belli başlı noktalar; katlanabilir yapı, masa ölçüleri, kurulum kolaylığı, taşınabilirlik ve malzeme kalitesidir. Bu noktalar göz önüne alındığında kamp masası yapımı oldukça detaylı bir iştir.

Kamp masalarının katlanabilir olması mutlaka bakılması gereken bir özelliktir. Çünkü katlanmayan masaların sıradan ev eşyalarından herhangi bir farkı kalmaz. Katlanabilir yapı basit bir mekanizma olsa da kullanıcıya türlü avantajlar sağlar. Buna göre katlanabilir kamp masaları küçük bir araba bagajında rahatlıkla taşınabilir ve kullanılmadığı zamanlarda da depolama alanından tasarruf sağlar. Kamp masası konusunda kararsız kalanların ürünün rahat taşınabilir ve katlanabilir olmasına dikkat etmesi gerekir.

Hafif yapıda ve taşınabilir olan kamp masaları genelde 2 – 4 kişilik olarak üretilirler. İhtiyaçtan büyük ya da küçük alınan masalar kullanım ve seyahat sırasında dezavantaja dönebilir. Bu sebeple masa almadan önce kaç kişilik bir ürüne ihtiyaç olduğuna karar verilmelidir. Kamp masasının en ve boy özelliklerinin dışında yüksekliğinin ne olacağı da önemli bir husustur. Bu bakımdan kamp sandalyeleri ve kamp masasının yüksekliğinin uyumlu olmasına dikkat etmek gerekir. Aksi takdirde oturma sırasında masa çok yüksekte veya çok alçakta kalabilir. Bu da kullanıcının konforunu doğrudan azaltır.

Masa kurulumunun kolay olması, özellikle kamp alanlarında son derece önem verilen bir detaydır. Son yıllarda, çadır ve masa gibi kamp malzemelerinin portatif özellikte olmasına dikkat edilmektedir. Kamp masasının kolay kurulabilir ve katlanabilir olmasıysa kullanıcının hem enerji hem de zamandan tasarruf etmesine yardımcı olur.

Kurulum ve toplanma açısından konforlu olan masalar, taşıma açısından da fazla zahmet gerektirmez. Bu aşamada masanın kaç kilogram olduğu da önemli bir husustur. Kamp alanlarının büyük bir bölümü araçla girilmez durumdadır. Bu bakımdan kampçıların eşyalarını belirli bir mesafede taşıdığı görülür. Bu durum göz önüne alındığında hafif ve taşınabilir kamp masaları kullanıcının işini büyük ölçüde kolaylaştırır.

Kamp Masası Yapımı İçin Kullanılan Malzemeler

Kamp masası üretiminde akla gelebilecek her türlü malzeme kullanıldığı görülmektedir. Bu noktada en fazla kullanılan malzemeler ise; alüminyum, metal, ahşap ve diğer dayanıklı plastikler olarak sıralanabilir. Kamp masası satın alırken ne tür ihtiyaçlar için kullanılacağına önceden karar verilmelidir. Malzeme seçimiyse bundan sonra ve ihtiyaca uygun şekilde yapılmalıdır.

Malzeme konusu, kamp masasının dayanıklılık ve hafiflik gibi temel özellikleri üzerinde etkilidir. Piyasada genelde metal masalara olan ilginin daha fazla olduğu görülse de diğer malzemelerden üretilen kamp masaları da sıklıkla satın alınmaktadır. Metal kamp masası satın alacaklar için malzemenin paslanıp paslanmaması göz önüne alınmalıdır. Kamp masaları, genellikle açık havada kullanıldığı için yağmur ve neme karşı paslanma eğiliminde olabilirler. Bu bakımdan masa yapımında kullanılan metalin dayanıklı olması gerekir.

Kamp masası yüzeyinin dayanıklı kumaşlarla kaplandığı ürün seçenekleriyle karşılaşmak da mümkündür. Bu tarz kumaşlar hem hava şartlarına karşı dayanıklıdır hem de masa üzerindeki ürünlerin kaymamasına yardımcı olur. Metalin paslanmaz yapıda olması veya masanın dayanıklı kumaşla kaplanması durumlarının her biri ürünün kullanım ömrünü uzatmaya yardımcı olur.

Kamp Masası Ölçüleri

Kamp masası ölçüleri konusunda geniş bir ürün yelpazesi bulunur. Bu bağlamda, masanın kaç kişilik bir grup tarafından kullanılacağı göz önüne alınarak masa ölçüleri belirlenir. 2 kişi tarafından kullanılacak bir kamp masasının yaklaşık ölçüleri 60 x 45 santimetre şeklindedir. Kullanacak kişi sayısı arttıkça bu ölçüler de doğru orantılı olarak artmaktadır. Ancak, masa ölçüsüne bakılırken göz önüne alınması gereken tek nokta kişi sayısı değildir. Az sayıda kişiyle ya da tek başına kullanılacak masaların bir miktar büyük olması, daha geniş ve ferah bir kullanım alanı sunar.

Kamp masasının yüksekliği genellikle 55 santimetreden başlayıp 80 santimetreye ulaşmaktadır. İdeal kamp masası yüksekliği ise kullanılacak kamp sandalyesine bağlı olarak değişkenlik gösterir. Bu nokta masa ya da sandalyelerden hangisi daha önce alındaysa diğer ürünle uygun yükseklikte olması ayarlanmalıdır.

Kamp masası ölçüsü ve masanın üretildiği malzeme ağırlık üzerinde etkili olmaktadır. Bu bağlamda, aynı özelliklere sahip kamp masasının boyutları arttıkça ağırlığı da artış göstermektedir. Kullanım amacına ve yerine uygun olarak kamp masası ağırlıkları 1 kilogramdan başlayıp 4,5 kilograma kadar ulaşmaktadır. Ahşap veya dayanıklı plastikten üretilen masalar daha hafif yapıdayken, metal içerikleri masalar bir miktar daha ağır olabilmektedir.