Demonte Sandalye

İnsanların evlerinde günlük hayatta kullandıkları eşyaların başında sandalye gelmektedir. Yeri geldiğinde yemek masası misafir geldiğinde misafir ağırlamak için kullanılan masa sandalye sehpa tarzı ürünler günlük hayatın vazgeçilmez materyalleridir.

 

 Mobilya Eşyalarının Vazgeçilmezi

 

 Mobilya eşyalarının içerisinde en çok kullanılan ve en çok tercih edilen ürün sandalyedir. Yeri geldiğinde Yemek masasında yeri geldiğinde tek başına özel günlerde çok sık kullanılmaktadır. Ancak sandalyelerin nakil edilme kargolanma taşınma yönünden fiziki olarak yer kaplamasından dolayı son zamanlarda artık demonte sandalye olarak satılması hem satıcıların hem kullanıcılar daha çok işine gelmektedir. Kullanıcılar mağazaya giderek veya internet sitesinden beğenerek satın aldıkları sandalyeler demonte olarak ellerine ulaşmaktadır. Daha sonra monte etmesi hiç de zor olmayan sandalyeler kullanıcılar tarafından birleştirilerek kullanıma hazır hale gelmektedir.

 

 Neden Demonte Sandalye?

 

 Sandalyelerin Demonte satılmaları amaçlarından birisi de satıcılar mağazalarında sadece teşhir amaçlı olarak sandalyeleri fiziki olarak bulundurmakta diğer sandalyeleri ise Demonte şekilde muhafaza ettiklerinden dolayı depolama açısından da yer tasarrufu sağlanmış olmaktadır. Bununla birlikte demonte sandalye fiyatı diğer sandalyelerden daha uygun olmaktadır. Çünkü montaj işçiliği demonte sandalye üzerine eklenmemiştir. Satın alan kişiler açısından Demonte sandalye satın almak daha tasarruflu hale gelmektedir.

 

 Demonte sandalye almak satıcılar için de oldukça hayatı kolaylaştıran ürünlerden biri olmuştur. Örneğin uzak bir şehirden sandalye siparişi alan bir üretici bu sandalyeleri o satın alan kişiye ulaştırabilmek için hem daha çok zaman kaybı hem daha çok emek hem de daha çok kargo ücreti ödemek zorunda kalıyordu. Ayrıca alıcının sandalyeye ödeyeceği fiyat da montaj ve kargodan kaynaklanan sebeplerden dolayı daha da artmaktaydı. Ancak demonte sandalye üretimine geçildikten sonra hem montaj aşamasında geçen süre kısalmış oldu hem kargoda daha az yer kapladığı için demonte sandalyelerin kargolama ücretlerinde bir düşüş meydana geldi. Tabii ki bu da kullanıcılar açısından bir avantaj haline geldi ve bunun sonucunda da hem kullanıcı hem de satıcı açısından karşılıklı bir çıkar ilişkisi meydana gelmiş oldu.

 

 Sonuç olarak demonte sandalye üretimi ve satışı hem üreticiler açısından hem satıcılar açısından hem de kullanıcılar açısından oldukça avantajlı hale gelmiştir.