Bilgisayar masası

Bilgisayar Masası

 

Çalışma masaları ev hayatında artık önemli bir yere sahiptir. Bunun nedenini birçok kişinin virüs salgını nedeniyle evinden çalışmalarını yürütmesi oluşturmaktadır. Bu durum da en büyük ihtiyacı beraberinde getirmektedir. Bilgisayar ve donanımlarının koyulduğu çalışma masaları konfor açısından en büyük ihtiyacı oluşturur. Bu masalar sizin daha rahat çalışmanızı sağlar.

 

 Bilgisayar Masası Nasıl İfade Edilir?

 

 Bu masa isminden de anlaşılacağı gibi ilgili alanla bağlantılı ihtiyacı karşılamak için özel olarak tasarlanmıştır. Ofiste kullanılabilen ya da ev ofis çalışanları için uygun, bilgisayar ve çevre elemanlarını da üzerinde barındıran, kabloları saklayıcı özellikleri olan, çalışma yüzeyi de yaratan, rahat ve estetiği sağlamak amacıyla tasarlanmış mobilya parçasına bilgisayar masası denir.

 

 Bilgisayar Masası Çeşitleri

 

 Bu masaların ortak özelliği çalışma masası olarak kullanılmasıdır. Çalışma esnasında gerekli tüm dijital alet ve diğer araçları barındırabilecek yüzeyde ve büyüklükte yer alırlar.

 

 Boyut ve büyüklük olarak piyasada çeşitli türleri bulunmaktadır. Siz kendinize en uygun masayı bilgisayar çeşidine göre de karar verebilirsiniz. Örneğin eğer diz üstü bilgisayar kullanıyorsanız çok büyük bir çalışma masasına ihtiyacınız yoktur.

 

 Fakat masa üstü bilgisayarlar daha fazla alan ve yer kaplamaktadır. Kabloları daha fazla bulunmaktadır. Kasa, klavye gibi ekipmanları da yüzeyi kaplar vaziyettedir. Bu yüzden daha büyük bir çalışma masası tercih edebilirsiniz.

 

 Masalar boyutlarına ve yapım malzemelerine göre çeşitlenir. Genelde bu masalar kişiler tarafından ahşap olarak tercih edilir. Ahşap rengi de çeşitlilik yaratır. Ağacın koyu ve açık tonlarından oluşabilir. Cam olarak tercih edilmesi konfor açısından uygun değildir.

 

 Zevkinize ve kullanım alanınıza en uygun çalışma masanızı ekonomik fiyatlar ile www.eportatif.com alış veriş sitesinden satın alabilirsiniz.

 

 Doğru Bilgisayar Masası Nasıl Olmalıdır?

 

 Ev ve iş yerlerinde çalışma alanı için en gerekli eşyayı bilgisayarın koyulduğu bu masalar oluşturur. Peki, doğru çalışma masası nasıl olmalıdır? İşte bilgisayarın koyulduğu doğru masa aşağıdaki özellikleri karşılamalıdır:

 

Masanıza oturduğunuzda kendinizi çok rahat hissetmelisiniz.

 

Masanın ölçüleri masa ile bacak arasında yeterli mesafe olacak şekilde oluşturulmalıdır.

 

İdeal masa yüksekliği genelde 75 cm yüksekliğinde olur.

 

Otururken bacak bacak üstüne atabilirsiniz. Masa bu durumu engellemeyecek yükseklikte olmalıdır.

 

Masa seçimini oluşturan en önemli kriterleri bilgisayar, kablo, klavye, monitör, mouse ve diğer ekipmanların yerleştirme alanı oluşturur.

 

Masa genişliği bu ekipmanlara yetecek seviyede olmalıdır.

 

Bu genişlikte yer alan bilgisayar ile ekrana olan uzaklık 50 ve 75 cm aralığında olabilir.

 

 Ekipmanların konulacağı ve çalışmanın gerçekleşeceği masanın alanı pürüzsüz bir yüzeyden oluşmalıdır.

 

Yukarıda belirtilen olması gereken masa özelliklerine sahip birbirinden çeşitli çalışma masalarına bütçenize uygun fiyatları karşılayacak şekilde www.eportatif.com sitesinden ulaşabilirsiniz.