bahçe sandalye takımları

Bahçe, balkon gibi açık alanlarda kullanabileceğiniz farklı tasarım ve ölçülerde bahçe sandalye takımları bulunuyor. Zevkinize, ihtiyacınıza göre ahşap, plastik, ferforje, bambu modellerden birini tercih edebilirsiniz. Bahçe masanıza ekonomik sahip olmak isterseniz indirim kampanyalarını takip edebilir, ikinci el pazarına bakabilir ya da kendiniz masanızı yapabilirsiniz.

 

Bahçe Sandalye Takımları

Bahçe masaları tek veya sandalyeli takım olarak satılıyor. Takım olarak aldığınızda ayrıca sandalye arayışı içine girmiyorsunuz. Fakat tek masa aldıysanız masanıza uygun sandalye arayışı içine girebiliyorsunuz. Bu konuda zengin bir sandalye skalası bulunuyor.

 

İkili sandalye takımından 12 kişilik takıma kadar çeşitli tasarımlarda sandalye takımları bulunuyor. Masanın ahşap, plastik, metal aksamlı olmasına bağlı olarak ahşap, plastik, metal sandalye çeşitlerinden seçebilirsiniz.

 

1- Ahşap sandalyeler; Fabrikasyon üretildikleri gibi özel olarak el işçiliğiyle üretilen modelleri bulunuyor. Kolçaklı olarak üretilen bahçe sandalyesi kumaşı kendiniz belirleyebiliyorsunuz.

 

2- Plastik sandalyeler; Hafif ve ekonomik olduklarından özel ve tüzel kişiler tarafından tercih ediliyorlar. Farklı renklerde, kolçaklı/kolçaksız olarak üretiliyorlar. Rahat bir oturum sağlamak istiyorsanız minder ve bahçe sandalye kılıfları kullanabilirsiniz.

 

3- Metal sandalyeler; Ferforje demirden üretiliyorlar. Sade modelleri bulunsa da genellikle özel işlemeye sahiptirler. Metal aksamlı masalarla kombine ediliyorlar. Kolçaklı ve kolçaksız modelleri mevcuttur.

 

4- Alüminyum sandalyeler; Uzun ömürlü, dayanıklı, hafif ve çok kullanışlıdırlar. Kapalı ve açık alana sahip cafe bahçe sandalyeleri olarak biliniyorlar. Minderli veya mindersiz olarak kullanabilirsiniz.

 

Bahçe Plastik Sandalye Fiyatları

Plastik sandalye modelleri konutlar ve işletmeler tarafından çoğunlukla tercih ediliyorlar. Kullanılan plastiğin kalitesine, rengine, kolçaklı/kolçaksız olmasına bağlı olarak plastik sandalye fiyatları değişiyor. Sandalyenin sade, hasır işlemeli olmasına göre de fiyat artış gösterebiliyor.

 

Kolçaksız sade bir plastik sandalyenin fiyatı 50-200 TL arasında değişmektedir. Kolçaklı sade bir plastik sandalyenin fiyatı 100 TL'den başlıyor. Hasır işlemeli, renkli bahçe sandalyesi rahat kullanım model  fiyatları 200-500 TL arasında değişiyor.

 

Katlanır plastik sandalye fiyatları 112 TL'den başlıyor. Plastik gövde metal plastik sandalye modelleri bahçe tipi sandalye olarak ayrı ilgi görüyor. Bu modellerin fiyatları 90-200 TL arasında değişiyor.

 

Bahçe Sandalyesi Demir

Bahçe masaları arasında demir modellerin ayrı bir yeri vardır. Demirin ağırlığı ve asaletini masa ve bahçe sandalyesi demir olarak yaşatanlar bulunuyor. Genellikle demir bahçe sandalyeleri özel işlemeli olarak üretiliyorlar. Sandalyeler ister kolçaklı ister kolçaksız olsun özel işlemelere, figürlere sahiptir. Sırt bölgeleri tavus kuşu, papatya, midye kabuğu, gül, sarmaşık gibi figürlerden oluşuyor.

 

Demir sandalyeler, elektrostatik boyalara sahiptir. Çevresel şartlara daha dayanıklıdırlar. İki kişiden on iki kişiye kadar takım halinde satılabiliyorlar. Sandalyeler mindersiz olarak satılmaktadır. Konforlu ve rahat bir oturum sağlamak isterseniz bahçe balkon sandalye aksesuarı satışı yapan yerlerden minder satın alabilirsiniz.

 

 

Bahçe Masa Sandalye 12 Kişilik

Kalabalık komşular veya aileler için 12 kişilik bahçe masası takımları idealdir. Sıkışmadan, rahatlıkla sandalyeleri yerleştirebilir, oturabilirsiniz. 12 kişilik bahçe masası takımlarında zengin renk, tasarım, model çeşidi bulunuyor. Kalabalık ortamlar için plastik masa ve sandalye takımları daha çok tercih ediliyor.

 

Plastik masa ve sandalyelerin hafif, kullanışlı, uzun ömürlü olmaları tercih nedenleri oluyor. Ahşabın görünüm ve kalitesinden taviz vermeyenler ahşap modelleri tercih ediyorlar. 12 kişilik ahşap modeller arasında oval ve dikdörtgen çeşitleri bulunuyor.

 

12 kişilik ahşap masa takımları arasında açılır kapanır modeller öne çıkıyor. Kalabalık olmayan durumlarda masa kapatılarak, alandan tasarruf ediliyor.

 

Bahçe masanız ahşap, metal veya plastik olsun sandalyelerinizi kendiniz ayarlayabilirsiniz. Bahçe masalarında plastik sandalyeler öne çıkıyor. Fiyat bakımından diğerlerine nazaran uygun olduklarından fazla sayıda alınabiliyorlar.

 

Bahçe Masa Sandalye En Ucuz

Bahçe masa ve sandalyelerini ekonomik olarak elde edinmenin yolları bulunuyor. Bunlardan birincisi masanızı kendiniz yapmanız, sandalyenizi plastik modelden almanızdır. ikinci olarak bahçe sandalyesi ucuz almanın yolu ikinci el pazarından satın almaktır. İnternette, farklı sitelerde satılan ikinci el sandalyeleri inceleyebilir, ihtiyacınızı görecek olanları satın alabilirsiniz.

 

İnternette, 2.el bahçe sandalyesi adı altında sahibinden ilanlar bulunuyor. Bunları inceleyebilir, güvenilir ve kullanılabilir olanların pazarlığını yapabilirsiniz.

 

Üçüncü olarak sandalyeleri ucuz olmanın yolu, üretici firmaların sitelerini takip etmektir. Outlet veya üretim fazlası sandalyeleri uygun fiyata alabilirsiniz.

 

Bahçe sandalyeleri, bahçe masalarının vazgeçilmez kombinasyon parçasıdırlar. Rahat ve konforlu bir oturum sağlamak istiyorsanız zengin çeşitler arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

 

Bu yazımızın faydalı olduğunu düşünüyorsanız paylaş butonuna basabilir, çevrenizle paylaşabilirsiniz. Aklınıza takılan soru veya dileklerinizi yorum olarak bırakabilirsiniz.