Ahşap Masalar

Güzel ahşap yemek masası seçerken ne tür bir ahşap seçeceğinizden uygulamanız gereken bitişe kadar birçok husus vardır. Bu tamamen alanınızda gerçekleştirmeye çalıştığınız görünüme bağlıdır, ancak o kadar çok seçenek vardır ki bazen nereden başlayacağınızı bilemezsiniz.

 

 Yemek Masaları için En İyi Ahşap Masa Nedir?

 

 Meşe, sürekli kullanıma dayanabilen dayanıklı bir ağaçtır ve aynı zamanda taklit edilmesi zor, zamansız bir doğal güzelliğe sahiptir. Meşe ağaçları daha uzun bir büyüme periyodu gerektirdiğinden, ağaç çok daha pahalıdır ve kesinlikle daha pahalı bir seçenek olacağı için ahşap masalar için kesinlikle bir yatırımdır. Ancak, bu yavaş büyüyen aynı zamanda yoğun ağaçlar üretir. Bu, uygun şekilde bakım yapıldığında masanızın zamana dayanabileceği anlamına gelir. Meşe renginin açıktan koyuya birçok çeşidi vardır, bu nedenle iç mekanınıza uygun bir masa seçerken birçok seçeneğiniz vardır. Bu nedenle ahşap masalar farklılık göstermektedir.

 

 Ahşap Yemek Masası Nasıl Temizlenir?

 

Masayı silin: Birikmiş olabilecek toz, kırıntı ve kiri temizlemek için zar zor nemli bir mikrofiber bez kullanın.

 

Temizleme solüsyonunuzu yapın ve uygulayın: Geride kalan yapışkan noktalar varsa, bir kase ılık suya bir veya iki damla bulaşık deterjanı ekleyin. Nemli mikrofiber bezinizi sabunlu suya batırın ve etkilenen bölgeyi nazikçe ovalayın. Yüzeyin en yumuşak sabuna bile dayanabileceğinden emin olmak için önce görünmeyen bir bölümde bir test yapmak isteyebilirsiniz.

 

Masayı kurulayın: Ahşap masanızın (hiçbir zaman) üzerinde su ile oturmasını istemezsiniz, bu nedenle masayı kurulamak ve cilalamak için temiz, kuru bir mikrofiber bez kullanın. Bu şekilde ahşap masalar temizliği yapılır.

 

Ahşap Masa Nasıl Korunur?

 

 Masanızda ıslak bardaklardan filigran halkaları varsa, eşit miktarda sirke ve zeytinyağını karıştırın ve yumuşak bir bezle tahta damarıyla hareket ederek halkaya uygulayın. Bunu başka bir temiz, yumuşak bezle takip edin. Küçük toz parçacıkları zararsız görünebilir, ancak yeterince tortu bir ağacın yüzeyine zarar verebilir. Haftada en az bir kez, tüy bırakmayan bir bezle tozu alın. Döşemeden döşemeye, yemek masalarından diğer mobilyalara kadar tüm ahşap işlerinde olduğu gibi, evinizdeki nem seviyesini %40 ila 45 arasında tutmaya çalışın.